42
Partícionálás HELP! PQ8 v. más?!
  • rcstuning
    #42
    Köszi, ez nem jó hír... :/
  • suba53
    #41
    Szia!

    Semmi. Az meghajtó, amit látsz, az be van égetve a pendrive vezérlő chipjébe, azon keresztül működik az egész, törölni nem tudod.
    Jellemzően azoknál az eszközöknél van hasonló, amelyek a sima tárfunkción kívűl mást is tudnak, mint például a Kingston jelszóvédett meghajtói.
    Ott a jelszókezelést végzi egy hasonló fixen beégetett meghajtó.
  • rcstuning
    #40
    Sziasztok!
    Hatalmas problémám van!
    Van egy pendrive-om két particióval. Az egyiket lemezmeghajtóként ismeri fel a gép és azonnal indítja, a másik rendes cserélhető lemez. Partició varázslók nem is látják, csak a cserélhető lemez részét. Mi a teendő, ha én egy particiót szeretnék?
    köszi
  • robotzsaruk
    #39
    Sziasztok!
    Hogyan tudok 2 partícióból 1-et csinálni?
    Előre is kösz!
  • phoenix1
    #38
    Helló. Hol tudnák több információt megtudni arról, hogy milyen kihatással van a rendszer működésére ha csak két logikai partíció van a lemezen. Partition Magic varázsolta "ilyenné". Válaszokat előre is köszönöm.
  • mcdrusza
    #37
    :D:D
    én vitatkozni ezen nemfogok ha nem hiszed h én csináltam akkor nemtehetek semmit, én tudom h én csináltam, és ezért kértem segítséget
  • TCelica
    #36
    akár mit mondasz sztem az a 8mb alapból ott van. PL nekem is és azt nem én csináltam, meg 8mb al semmit se lehet kezdeni. :))
  • mcdrusza
    #35
    nah?
    akkor segítség?:P
  • mcdrusza
    #34
    ok
  • TCelica
    #33
    Most már igen. :))
  • mcdrusza
    #32
    :D
    na figy..
    megvettem a gépet, azt hittem 180GB-os a winyó,és 15.92GB
    van a C:-n.
    és létre akartam hozni még1 meghajtót, amin 20GB van..
    de kiderült, h csak 160GB-os a winyó,és ezért csak 8MB-ot tuttam létrehozni.
    és most ezt nemtom törölni ezt a 8mb-ot amit létrehoztam.
    így érthető??
  • TCelica
    #31
    8 Mb a max?
    komcsi vagy hülye vagyok hozzá vagy nem tudom, de ilyenről még nem hallottam.
    Bővebben ird már le hogy mi a szitu mert ebből semmit se értek.
  • mcdrusza
    #30
    hülye döntés volt
  • mcdrusza
    #29
    én igazából azt hittem h 180GB-os winyót vettem, és azért akartam még1 partícionált területet.
    és utána láttam h 8mb a max, és akkor megcsináltam 8mb-ot.
  • TCelica
    #28
    Ja és egy kérdés.
    Arra a 8 Mb-ra mit akartál rakni, vagy minek kellett az neked?
  • TCelica
    #27
    Hát fogalmam sincshogy csináltad és minek azt a 8 mb-ot.
    Nekem alapból van annyim, nem én csináltam.
    Ez furi...
  • mcdrusza
    #26
    a 8mb-ot is én csináltam.
    de már partícionálva van és már annyi a hely..
  • TCelica
    #25
    De lehet akkor amikor partícionálod a gépet.
    A 8 mb-sat nem is fogod tudni törölni.
    Te csak a 152 Mb-dat tudod kettészedni.
  • mcdrusza
    #24
    ok, ezt vágom, de nemlehet újabb partícionált területet csinálni...
    van most 2, egy 152gb, és egy 8mb-os :D
    és törölni se lehet a 8mb-osat...
  • TCelica
    #23
    Partícionáláskor szedd ketté.
    Először csinálj egy 60-t utána D-nek meg csinnáld meg a 100-at. :))
  • mcdrusza
    #22
    Hali!
    lenne egy problémám, mégpedig az hogy már úgy vettem meg a gépet, hogy 160Gb winyó volt benne, és 1 meghajtón volt mind a 160gb...
    de sajna nemtuttam törölni a 160GB-ból h csináljak még 1 meghajtót,
    ezért most csak 1 meghajtó van..
    és azt a segítséget szeretném kérni h hogyan tudok a 160-ból leszedni kb 100-at, hogy legyen még1 meghajtó?
    remélem érthető volt
  • apu
    #21
    Nem látok semmit.
  • apu
    #20
    Az XP vel Particionálva, a bios helyreállítása után részben megoldódott az ügy. Amit nem értek, hogy az a Vinyó miért akassza ki a Vistát. Másodszor is eljátszottam próbára és a Vista kiakadt. Próbáltam ugyanazon a gépen XP vel azon megy.
  • TCelica
    #19
    Indításkor nem ír valami Smart-ot? :)
  • Storung
    #18
    Esetleg megpróbálható ez is:link
  • Storung
    #17
    Üdv!

    Nem biztos, hogy bejön, de azért én a BIOS ellenőrzése és a rendben lévő sata meghajtó lecsatlakoztatása után megpróbálnám az fdisket... vissza az alapokhoz alapon.
  • apu
    #16
    Szevasztok. Kicsit off leszek, és mégegyszer megpróbálom leírni a gondom., hátha tudtok valamit valamit mondani. Ha valaki járt már ilyen cipőben.
    Van egy gigabyte ga-m61vme-s2 alaplapom, egy amd 64 bites procival meg egy sata vinyó,
    Valamit elálíthatott a setapban a Vista, amikor a rekkbe bedugtam egy hagyományos vinyót, természetesen lekapcsolt állapotban. Bekapcsolás után nem indult el. Amikor kivettem és ujra akartam inditani akkor meg újra akart települni.
    Azóta a vinyóhoz nem férek hozzá. A Pista elkezd települni, de amikor a vinyóhoz ér drivert kér. Persze az ami van hozzá nem jó neki, sőt azt mondja, az nem is driver.
    Gondoltam nem, vesződök vele vissza az XP t. De a Partition Magic Nem látja a partíciót, hoppá az egész vinyó helyén egy nagy errort lát.

    Van valakinek ötlete ?
  • TCelica
    #15
    Lehet hogy vége a vinyónak ...
  • apu
    #14
    A övetkező a gondom:
    Van egy AMD duál 64 bites 4600+, gigabyte alaplappal egy gépem sata 320 asvinyóval.
    Widows Vistát futattam rajta, de elötte XP t. Van bent egy rekk , már másodszor fordult elő, ha bele dugog a rekkbe egy vinyót, akkor elszáll a gép. (Természetesen lekapcsolt állapotba dugom bele. ) Most addig jutottam, hogy a Particion Magic 8 is csak egy Errort lát a vinyó helyén. Mit kell tennem ?
  • Storung
    #13
    Elfelejtettem hozzátenni: ugyanitt a meghajtók betűjeleit is meg tudod változtatni.
  • Storung
    #12
    Üdv!

    Az XP már elég profi particionálóval rendelkezik. Telepítéskor neked csak a rendszerpartíciót kell megadnod, a többit már telepítés után is meg lehet csinálni:
    Vezérlőpult> Felügyeleti eszközök>Számítógép-kezelés>Lemezkezelés
    Itt hasonló felületet kapsz, mint a PM-ben és magyar... Próbáld ki ha gondolod...
  • Storung
    #11
    Üdv!

    A magam részéről azért szoktam felosztani a 40-es vinyót, mert így csak a telepített oprendszert veszítem el. A másik partíción pedig megmaradnak a cuccok(pl: driverek, programok amiket fel kell rakni telepítés után)és gyorsabb onnan pakolni, mint állandóan lemezt cserélgetni.
  • TCelica
    #10
    De minek a 40-es vinyót felosztani, még ha vagy 200-as lenne, az már más tészta. :)) De te tudod.
  • TCelica
    #9
    Particíonáld le a gépet és ott oszd el úgy ahogy szeretnéd és nem kell progik után kajtatnod, csak akkor az iró nem D-lesz hanem E. De mi ezzel a probléma?
  • Csaba
    #8
    Az Acronis Partition Expert nevű programocskát ajánlom. Azzal fel tudod osztani a merevlemezedet úgy, hogy megmaradnak rajta az adatok.
    Úgy rémlik, a meghajtók betűjelét is tudod változtatni vele.
  • zintan
    #7
    Sziasztok!
    Egy 40 GB-os vinyót szeretnék felosztani. Jelenleg a gyári beállítás szerint csak "C" van a merevlemezen és "D" pedig a cd/dvd iró.
    Azt, hogy lehetne megcsinálni,hogy maradjon a "C" a win xp-nek és a program fájloknak, a "D" a cd írónak és legyen egy "E" az pedig az adattárolásnak.
    Letöltöttem a PM v.8 demot, de azzal nem sikerült. A következőképp csináltam:
    Create a new partition > NEXT > itt megosztottam a jelenlegi C-t 5 MB-ra és az E-t 35.000 MB-ra. (file system NTFS) > NEXT után kiírta a beírtak szerint a megosztást > FINISH > APPLY
    Utána egy ablak melyben "Apply changes now" > YES
    Majd kiírta, hogy hol lehet őket (mármint a céget elérni a vásárláshoz.
    Ezek szerint a demo verzióval nem lehet ezt megcsinálni, vagy csak én vagyok ennyire béna? Várom a válaszokat, hogy lehet ezt a megosztást létrehozni.
    Előre is köszi a segítséget
  • O0D:
    #6
    Vmware -t használ vki?

    Felteszem mondjuk win xp re, ut'na ]gz fog viselkedni mint egz bootmanager, és erre kell a többi oprendszert is feltenni, vagy Partíciókra fel vannak téve a rendszerek, és onnan elindítja őket egymástól függetlenül.

    Melyik verziót ajánljátok? 4.b vagy 3 ?
  • TheZsenyka
    #5
    Attól függ. Riasztórendszerhez akarsz ónákat létrehozni, vagy HDD-t akarsz particionálni? :D
  • Mike
    #3
    particion magic

    ennél jobb nincs
  • Sir Quno Jedi
    #2
    Mégis mi a jó halálra vagy kíváncsi gyermekem ?!!