782
Avagy érdemes- e lecserélni a szemüveget
  • RedDragonist
    #782
    észrevettem, hogy romlik a látásom, ezért speciális látástámogató kapszulákat szedek idősebb korúaknak. Az általam használt termék a Visoptic duo night. Csak természetes összetevőket tartalmaz (áfonya, feketeribizli, körömvirág, csipkebogyó és D-vitamin), ami számomra különösen fontos. Ennek a készítménynek köszönhetően megszűnt a szemem szárazsága, a látásromlás megállt, sőt még javult is. Bátran ajánlom a Visoptic duo night.
  • sLink
    #781
    Sziasztok!

    Kontaktlencse vásárlással kapcsolatban lenne egy nem rég indított oldalunk.

    A Kontaktlencse.sLink.hu ( http://kontaktlencse.slink.hu/ ) oldalon szeretnék mindenkinek segítséget nyújtani, aki kontaktlencse vásárlás előtt áll vagy hasznos információkról szeretne tájékozódni.
  • qtab986
    #780
    Kontaktlencsét tényleg olcsóbb külföldről rendelni, mint magyar optikustól venni? Kiktől érdemes rendelni? Kik megbízhatók? Hogy történik a kapcsolatfelvétel? A szemészorvoson keresztül? De őt (az orvost) azért ajánlott bevonni, mert még is jobban rálát az üzletágra.
  • predator1982
    #779
    nem nagy cilinder, megszokható:-) ha beválik érdemes esetleg szemüvegben is elkészíttetni
  • DeerHunter01
    #778
    Jelenlegi: B: +1,50 J: +2,75
    Ami fel lett írva: +2,00 -0,75
    +0,75 -0,75
  • predator1982
    #777
    na kíváncsi leszek hogy tetszik majd:-) milyen dioptriájú?
  • DeerHunter01
    #776
    Most jöttem vizsgálatról, fel lett írva cilinderes lencse, csütörtök-pénteken jön meg a próbalencse, majd kiderül :))
  • predator1982
    #775
    igen, mert valószínűleg a dioptriád behúzza a szemedet, hogy jó legyen, de mindenekelőtt a szemed egészsége a fontos, és nem az, hogy kancsal vagy-e vagy sem:-)
  • DeerHunter01
    #774
    Persze, megírom :)
    Az a baj, hogy lencse nélkül előjön a kancsalság, főleg, ha fáradt vagyok, lencsével viszont jó minden, csak ez valamennyire a látásom rovására megy.
  • predator1982
    #773
    akár az is lehet..majd megírod mi volt?:-)
  • DeerHunter01
    #772
    Nem tudok róla. Egyébként elmentem vettem szemcseppet, napi 1-2x cseppentek azóta jobb a helyzet, de kedden megyek vizsgálatra, akkor majd kiderül, lehet, hogy gyengébb kontaktlencsére van szükségem már.
  • predator1982
    #771
    nem vagy alergiás?
  • DeerHunter01
    #770
    Persze, volt már párszor szemcseppem a kontaktlencséhez, egyébként most vettem észre kb. 1 hete, hogy rosszabbul látok főleg az esti órákban, mikor sötétedik, azóta csak arra figyelek...
    Tavaly nyáron durvább volt a helyzet, akkor folyamatosan rosszul láttam, mozgott a szememen a lencse minden pislogásnál...
  • predator1982
    #769
    mindenképpen mondjad majd ahol veszed a szemcseppet, hogy kontaktlencse mellé kell szemszárazságra, mert nem mindegyik szemcseppet lehet kontaktlencsével használni!
  • DeerHunter01
    #768
    Holnap veszek szemcseppet, meg be is jelentkezek egy vizsgálatra, aztán meglátjuk. Köszi.
  • predator1982
    #767
    először próbáld meg a szemcseppet, naponta többször is, ha nem segít akkor lencsét kellene váltani, mert a szem az idő múlásával szintén változik, lehet már nem csipázza a lencsédet....vagy próbálj meg kicsivel többet szemüveget hordani, legalább egy darabig, otthon amúgy is illik pihentetni, nem tudom van e szemcsid?
  • blekike
    #766
    ez azóta van, amióta új lencsém lett, nagyobb dioptriával. szemüveggel viszont nincs gondom.
  • blekike
    #765
    nekemis ilyen a látásom, ezen kivül még akkor látok élesen pár mp-ig, ha nagyon fókuszálok, de könnyen elfárad a szemem.
  • DeerHunter01
    #764
    Mostanában azt vettem észre, hogy estefelé eléggé rossz a látásom, de napközben sem a legjobb. A tárgyakat "körvonalasan" látom, nem tudom jobban leírni, nincs rá jobb szó :D
    Ha ásítok pl. és könnyezek, akkor arra a pár mp-re viszont tökéletesen látok. Lehet a szemszárazság okozza ezt? Érdemes lenne vennem műkönnyet?
  • Broafka
    #763
    thx. Lehet alkudni is :D
  • predator1982
    #762
    8,4 a görbület
  • Broafka
    #761
    eladó egy 2X fél doboz (3-3 lencse) Acuve oasys. Jobb -3.50 dioptriás (és alatta van egy szám BC 8.4 az nem tudom mit jelent, de lehet hogy másnak hasznos info. Azt tudom hogy egyik se cilinderes) a Bal pedig -3.75 szintén BC 8.4
    azért eladó, mert ritkán használom, és azóta romlott a szemem, és majd kell másik.
    3000 Ft/ doboz
  • predator1982
    #760
    nem is azt mondtam hogy a cylinderesek lesznek hályogosok, csak egy szintén példát mondtam, hogy nem is gondolná az ember mennyi hályogos van, amit leírtál én is tudom, végzett látszerész lévén!
  • videobaby
    #759
    nem feltétlen szürkehályog miatt használnak cilindert. egyszerűen asztigmia miatt kell, ami a szaruhártya egyenetlensége, de nem hályog. esetleg nem gömb fomájú, hanem tojásdad. akkor sem hályog. fényvezetési hiba. legalábbis én így tudom. a szürkehályognál már vannak foltok a szaruhártyán.
  • predator1982
    #758
    meglepődnél ha tudnád, hogy pl. mennyi szürkehályogos van!
  • The Protector
    #757
    Nekem nincs kontaktlencsém.Csak benéztem a topikba és látom mennyi embernek cilinderes a szeme.Nekem is az.Én azt hittem,hogy ez ritka dolog az embereknél de ezek szerint mégsem:)
  • predator1982
    #756
    7000 ft-ért az ott is van alatta, hozzáteszem, a teljes ára is kb. ugyanennyi:-)és ez csak azoknak annyi akiknek ugyanaz a dioptriája, mert ugye ha különböző, akkor kétszer ennyi:-)
  • 29spotty
    #755
    Hali emberek! Olvastam, hogy az Ofotértben most ingyenes szemvizsgálat van, meg 3 hónapra adnak lencsét. Itt vannak részletek. Gondoltam jól jöhet pár embernek.
  • HUmanHunter
    #754
    nekem is aztmondták pár hete hogy cilinderes kéne bal szemre, 7 éve hordok simát, nem volt gondom vele
  • RelakS
    #753
    Esetleg rosszul választott görbület?
    Vagy száraz levegő?
    Sérülés a szemeden/kontaktlencsén?
  • Madaras Rita
    #752
    Mi lehet az oka , hogy a kontaklencse zavarja a szemem ? Van valami köze ahhoz , hogy cilinderes kontaklencse kéne és ez ami nekem van szimpla?
  • Madaras Rita
    #751
    Köszönöm a tanácsokat :)
  • predator1982
    #750
    Teljesen jól írta fel az orvos, csak sajnos ezt a fajta korrekciót nem bírja mindenki. Tökéletes nem lesz, viszont ha nagyon rossz közelre akkor ott a dioptria lehet a gond, de valóban kellene adnod neki , legalább egy napot.
    Ha nem boldogulsz, menj vissza a dokihoz aki felírta, hátha kisebb dioptriával meg fog oldódni:-)

    Amúgy fura, mert itthon nem nagyon elterjedt ez a fajta korrekció, pedig jóval olcsóbb megoldás, mert a tórikus lencse mindíg drágább....
  • DeerHunter01
    #749
    Szia. Mikor még szemüveges voltam, nekem is volt, hogy erősebbet írtak fel(bár annak semmi köze nem volt a cilinderes dologhoz) és kellett neki pár nap míg megszokta a szemem és jól láttam vele. Egyébként van cilinderes...úgy hívják, hogy tórikus kontaktlencse ha jól tudom. Várj vele 1-2 napot, aztán keress fel egy másik orvost szerintem, hallgasd meg az ő véleményét is.
  • Madaras Rita
    #748
    sziasztok Az elmúlt hónapban elmentem a szemorvosomhoz egy vizsgálatra, mivel kontaklencsét szerettem volna viselni. A dióptriám eddig - 5.75 volt és -1.25 cilinder. A vizsgálat után - 6.25 lencsét írd fel. Azt mondta , hogy azért ad erősebbet , hogy helyetesítse a cilindert . Megrendeltem a lencsét és néhányszor hordtam is , de sajnos nem látok jól vele. Először gondoltam , hogy csak meg kell szokjam , de 3 óra hordás után is közelre elég homályosan láttam , főleg a betüket a könyvekben , vagy a telefonon, vagy laptopon. Kérdésém az lenne , hogy mi lehet az oka , hogy nem látok jól , illetve valójában a cilindert lehet dióptria növeléssel helyetesíteni ? Előre is köszönöm válaszotokat .

  • Broafka
    #747
    Acuve, Oasys, mondjuk az egy kicsit drága
  • DeerHunter01
    #746
    Biofinity, 3 éve használom, semmi gondom nem volt vele, nyáron szárad elég hamar a szemem, de túl lehet vészelni azt is.
  • Victor1103
    #745
    Sziasztok!

    Tudnátok nekem javasolni olyan kontakt lencse márkákat és fajtákat a piacon amik jelenleg a legjobban ár és érték arányban? Vagy ami nektek bevált és évek óta használjátok. A lényeg, hogy havi lencsét szeretnék venni, de minőségit és nem túl drágát( értem ez alatt hogy max 20000-at tudnék áldozni 2 dobozra mivel nem ugyan olyan dioptriájú a két szemem)

    előre is köszi!
  • McKenzi
    #744
    Ok, köszi szépen a tippet:)
  • predator1982
    #743
    Főleg hogy most októberben látás hónapja van. Nagyon sok helyen ingyenes a vizsgálat,tudom ajánlani!