35
Sound blaster Audigy összekötése a komplet házimozimal.
  • juve4ever
    #35
    kerestem és találtam is egy sokkal jobbat, de nagyon drága nekem ígyhát gyűjtögetek még. (logitech z5500). köszi hello.
  • trident
    #34
    Sajnálom, muszáj volt.:)

    Amúgy nem, nem adódna össze és jobban sem szólna. Ha elégedett vagy vele, akkor tartsd meg a mostanit, ha nem, akkor keresned kell egy olyat, ami jobban megfelel az igényeidnek.:)
  • juve4ever
    #33
    köszönöm a válaszod.
  • trident
    #32
    Ha 30 decibellel szól az egyik, meg a másik is, az akkor már 60 decibel, meg jobban is szólna, hiszen a térben kétszer annyi ponton van elhelyezve a hangforrás(ok). Mind kvalitatív, mind kvantitatív jellemzőiben kétszeres, már-már exponenciálisan emelkedne a komfortszinted, de a vitathatatlan érv az az, hogy értelme lenne megcsinálni.:)
  • juve4ever
    #31
    sziasztok. kérdésem lenne, hogy van egy 5.1-es hangrendszerem pc-re kötve(hogy milyen azt nem írom le mert nem lényeg). szóval elég jól szól meg minden, de ha vennék egy ugyanilyet és egymás mellé raknám a hangszórókat,(tehát két 5.1-es rendszer szólna egyszerre) akkor hangosabb lenne? jobban szólna? valaki nem csinált még ilyet? köszönöm a választ előre is..
  • Holovacz1
    #30
    1000 köszi!
  • Dj Faustus #29
    "Ha jól értem Te azt mondod, hogy tartsam meg a fejegységet és azt kössem össze a Popcorn-nal?"
    Mivel az a legkézenfekvőbb (ahhoz kapható kábel, egymásnak megfelelő aljzatok vannak mind a házimozin, mind a Popcornon), igen.

    "Az Én tervem az lenne, hogy a fejegységet eladom…"
    Sajnos a JVC központi egységének nem éppen sztenderd kiosztású 8 pólusú DIN csatlakozója van, a csatlakozó kiosztását meg nem igazán árulják el a kézikönyvben sem. A jelszintekről nem is szólva. Ej, ezek a modern eszközök...

    Esetleg vedd fel velük a kapcsolatot hátha...
  • Holovacz1
    #28
    Kedves Faustus!

    Teljesen jól látod! Pont ilyenem van! Köszi a megoldásokat… azonban …

    Ha jól értem Te azt mondod, hogy tartsam meg a fejegységet és azt kössem össze a Popcorn-nal? …mivel az erősítőn nincsen más bemenet ezen az egyen kívül.

    Az Én tervem az lenne, hogy a fejegységet eladom…

    Válaszodat előre is köszi!
  • Holovacz1
    #27
    Kedves Solten!

    Mindkettő! Egy olyan kábelt képzelj el, aminek mindkét végén ilyen csati van. Tehát olyan átalakító kellene, ami ezt alakítja át használhatóvá, persze az egyik végének muszáj ilyennek maradnia.
    Köszi:
  • Dj Faustus #26
    Ahogy kibogarásztam az Interneten, neked egy JVC TH-V70 házimozi-szetted van.
    A képen központi egység (XV-THV70) hátulján levő - az erősítővel egybeépített mélynyomó (SP-PWV70) irányába menő - rendszercsatlakozót ábrázolja.
    Hát igen, a csatlakozó tényleg speciális.

    Ha javasolhatnám, válaszd a mellette levő AUX IN felíratú sztereó csatlakozót. Ezt a PopCorn Hour C-200 AUDIO OUT csatlakozóival kell összekötnöd, egy sztereó RCA-RCA kábellel.

    A másik - még jobb - megoldás az AUX IN csatlakozótól jobbra levő DIGITAL OPTICAL IN csatlakozó, amit a PopCorn Hour C-200 SPDIF OPTICAL kimenetével kell összekötnöd digitális optikai audió kábellel.
  • Solten
    #25
    Hi. Ez most minek a csatlakozoja (SP-PWV70)? Az erositoe??
  • Holovacz1
    #24
    ...valaki tud ?
  • Holovacz1
    #23
    Kedves Szakértő!

    Van egy JVC Házimozim, aminek a DVD lejátszója elavult és lecserélném, de az erősítőt és a hangfalakat megtartanám.

    Sajnos ilyen a csatlakozója:


    És az új cucc ez lenne!




    Hogyan kössem össze?
  • ReTeK
    #22
    most mér vagy ilyen rossz indulatú ?
    gordonmail igen komoly "hogyan kössek össze két madzagot?" kérdésére válaszoltam amiről virít hogy szándékosan fogalmazta olyanra szerintem viccnek szánta ahogy én is, nem kell rajta megsértődni pláne nem szabad komolyan venni

    viszont ha komolyan gondoltad akkor idézek egy másik fórumról:
    "Ha nem fektetsz be annyi időt a problémád megoldásába, hogy könnyen érthető módon, azaz formailag és tartalmilag egyaránt helyesen írod le azt, akkor a fórumtársaidtól miért várod el, hogy időt pazaroljanak rád?" <--- (#1 kérdés)
  • forzajuve5
    #21
    Hello! Kellene egy kis help!!!
    Összekötöttem a pc-t és tv-t, az avi filmeket, játékot nagyon jól átviszi, de a dvd filmet valamiért nem, a monitoron van kép, de a tv-n nincs. Miért van ez???
    Ha valaki tudna segíteni azt megköszönném!!!!
  • CSOCSO
    #20
    LOOOL:D
  • chicco
    #19
    Retek kívánom ,hogy egyszer kerülj olyan helyzetbe amit nem tudsz megoldani ,és mások segítségére számítasz."lebegjen elötted a kép a csómózott kábelről"
  • El Guano
    #18

    Okos nagyon okos
  • ReTeK
    #17

    csak is így hogy másképp ?
  • El Guano
    #16
    Hello lenne egy kérdésem vettem egy házimozi erősítőt szeretném összekötni a pc-vel az optikai bemenetel hogy a pc is 5.1-ben szóljon hogyan lehetne ezt megoldani? Mert most összekötöttem de csak sztereóban nyomja. SB Live kártyám van azon van digitális kimenet azon keresztül megoldható ha igen hogyan? Azt halottam azon keresztül az 5.1 átvihető. Előre is kösz

  • gordonmail
    #15
    hogyan kössek össze két madzagot?
  • kovy79
    #14
  • reaper4
    #13
  • Mersh
    #12
    aszongya... : MADZAG

  • KáZé
    #11
    akinek AUDIGY2 Zs hangkártyája van és használja a DIGITAL OUT kimenetét pls írjon nekem privátot!
  • Bakka
    #10
    Hello!
    Hagyomanyos aktiv hangszorokat szeretnek hozzakotni a SB Live 7.1-es hangkartyamhoz. A problema ott van, hogy kizarolag csak a zold szinu jack dugo aljzatbol szol a tobbibol semmi (a szoftveres beallitasokat is probalgattam)!
    Mit kell tennem, vagy milyen kabelt kell venni ahhoz, hogy tobb hangszorot is hozza tudjak kotni!?

    THX.
  • Yurij
    #9
    Kösszi a felvilágositást!!!Most már szuperül müködik.
  • Yurij
    #8
    Thx.Na megyek venni majd le irom mirre jutottam.
  • Yurij
    #6
    Tegnap vettem egy 2xrca madzagot,na evell az a gondom hogy a erösitöbe jo visszont a hangkártyába nem.Lassan kezdek gutta ütést kapni.
  • Crazyn
    #5
    ha már úgyis házimozit kötsz, akkor biztosan van erősítőd is, nem egyszerűbb azt összekötni a géppel?
    Ha van a gépeden SPDIF kimenet az erősítőn meg bemenet, akkor úgy, ha nincs, akkor meg a jack->2 RCA kábellel megoldható sztem az 5.1 is
  • Anee
    #4
    Jack-jack vagy Jack-ből-->2 pólusú bemenő/egy piros-egy fekete/ ez attól függ milyen bemenete van a mélynyomódnak
  • Yurij
    #3
    A hangkártyát akarom összekötni a mélynyomoval.
  • Borg
    #2
    Konkrétan mit mivel milyen célból akarsz összekötni?
  • Yurij
    #1
    Na engem az érdekelne hogy milyen madzagot vegyek.Ugyanis ennek a neve érdekel hogy össze tudjam eszkábálni a házimozi rendszert a számitogépem-mel.A hapi akkitöl kérdeztem azt monta ö nem ért hozzá(Csak azt nem értem ha nem ért hozzá mi a faszt keres ott).Remélem itt tud nekem mihamarabb valaki segiteni.Elöre is kösszönöm mindenkinek THX.Yurij