64
a Wincsik elettarta,stb...
  • NEXUS6
    #64
    Én most vagyok túl a korszerűsítésen. Nálam max 3 winyó volt a gépben, 40-60 GB-osak. Ezek a maiakhoz képest olyan lassúak, és kis tárolókapacitásúak, hogy szerintem nem érdemes gépbe rakni őket.
    (Van már egy csomó alkatrészem, már pont össze lehetne rakni belőlük egy gépet, nem is olyan rosszat.)

    Ma vettem meg a Samu 1T/7200-ast. Játékok indításánál majdnem olyan gyors mint az SSD. Még a kis 60-asról leszedem a maradék anyagaimat és aztán az is ugrik ki. Valszeg backupnak azért megmarad, a képek tárolására, fontos anyagoknak ez sokkal jobb mint a CD/DVD/BD akármidé.
  • RelakS
    #63
    hát épp ez az, hogy pl 1 terásra átnyergelnék :)
    a 20-as is csak "porosodik" a mobilrack-ben
  • franc0
    #62
    20 gigás? Ki kell dobni a picsába. 4 vinyó? Minek? Ami ér valamit, azt meg kell hirdetni, a többi mehet ajándékba vagy a szemétbe.

    20K alatt már kapsz 2 terásat, ár/tárhely arányban most ez a legjobb.
  • RelakS
    #61
    uhh, nem éppen mai a topik de megteszi :D

    Gépet kéne fejleszteni, többek között új vinyó is kéne (legyen hová szemetelni ;) )
    A gond az, hogy jelenleg is 4 vinyó pörög a gépben. Ti mit szoktatok csinálni a régi vinyókkal? Főleg, ha nem túl nagyok (az egyik pl 20 gigás :D Hogy örültem neki az 1,3 gigás után :) )
  • Besz
    #60
    Hello!
    Egy gépet szeretnék összállítani, de nem tudom, hogy milyen merevlemezt vegyek bele. Elsőre a legjobbnak a 120 GB-os samsung tűnik 3 év garanciával, pedig a legdrágább az összes közül. Néhol azt látom, hogy a tesztek során is veri a Maxtort és a Seagate-et. És három év az tényleg több, mint egy. Mégis, amikor rákerestem a neten, egy csomó olyan oldalt dobott ki, ahol különböző fórumokon sokan panaszkodnak arra, hogy pár hónap alatt tönkrement a Samsung vinyójuk. Ettől eléggé meginogtam. Stabilabb lenne a Maxtor és a Seagate? Mégis, melyik a jó vétel? Mik a tapasztalaitok? Légyszi segítsetek.
    Előre is köszönöm a válaszokat.
  • BenceYCE
    #59
    700 MHz es cerka az nem p4 es alaplapon van "ugyebár". Szerintem a 136gb felettieket csak a p4 es alaplapok kezelik. Asszem win98 és winme egyáltalán nem kezeli - ASZZEM. tehát szerintem érdemes lenne inkább 120 ast venni és abból se maxtort hanem samsungot 3 vagy 5 év garival 7.200 as fordulattal 8mb cash-el ata 133 as kivitelben.

    Egy partícióban csak ntfs fájlrendszerben fogja felismerni, mert a fat32 elméletileg csak 32gb ig kezeli a partíciókat.

    Hány felé érdemes. Attól függ... ha kicsi fájlokat tárolsz rajtuk akkor kicsi partíciót (10-20gb) érdemes létrehozni. Nagy fájlokra (film, iso) rakhacc akár 60-80 gb ot is vagy akár mind a 120GB(?) ot felteheted egy partíciónak. A lényeg, hogy a kis fájlokkal nehezebben boldogul a windows ezért mp3 akat, dokumentumokat ne filmek mellé rakj hanem más partícióra.

    Ha esetleg bővebben érdekel, írj: [email protected]
  • Gandibá
    #58
    Van egy 700 mhzs cerkám egy gagyi alaplappal, és vennék egy 160 gigás Maxtort helyhiány végett. Kérdésem az hogy egybe felismeri-e a wincsit (amit nem hinnék), vagy ha nem, akkor hány felé lenne érdemel particionálni?
  • Breki33
    #57
    http://www.guru3d.com/

    ilyet kérdezni P
  • Borg
    #56
    hátö... google? :D passz, nemtom már honnan töltöttem le.
  • Laalee
    #55
    vagy nincs benne hőmérő
  • Pupcika
    #54
    nekem maxtor 120 sata van és olykor olykor van 60-70 fok is ez a szar, maxtort nem szabad venni sajna mert melkegszik hamar és hangos, ez a tapasztalatom.
  • Narancs
    #53
    nforce 6.14??? Ez jobb mint 5.10? Honnan szedhetném le?
  • BenceYCE
    #52
    ... vagy...
  • BenceYCE
    #51
    Mind1 megtaláltam!!De nekem csak az egyik winyó-ét méri ez miért van??

    lehet, hogy nem s.m.a.r.t. os?
  • BenceYCE
    #50
    kábel? esetleg ronggyátöredezett?
  • Morphin
    #49
    Mind1 megtaláltam!!De nekem csak az egyik winyó-ét méri ez miért van??
  • Morphin
    #48
    Az EVEREST hol mutatja a winchester hőmérsékletét??
    A cpu-ét megtaláltam!!!
  • Borg
    #47
    Vettem egy Samsung 160GB ATA133 8M winyot. Gondoltam hátha érdekel valakit, hogy mit tud a Seagate Barracuda IV 80GB-hoz képest.

    Az nforce 6.14-es driver beépített tesztjével:

  • o0tomy0o
    #46
    Nem tom hogy ez a kérdés hova tartozik, de nézzétek el, végülis csak a winyókról akarok kérdezni. . .
    Lehet hogy hülye kérdés, sőt bizti, de had legyek csak képben. . .

    Ha én most veszek 160Gb os winchit az eredeti 80 GB mellé, akkor fog lassulni az amúgy is szar lassú rendszerem? vagy totál semmi összefüggés, és nem is értitek hogy jöhet valaki ilyen hülye kérdéssel. . . .?
  • Lteebee
    #45
    Van egy Maxtor 120/7200-as vinyóm, ami belassult.

    Ráírni 5-6 mega/sec, olvasni róla meg normális sebességgel.
  • BenceYCE
    #44
    Maxtor 47°C
  • BenceYCE
    #43
    Nekem sem ment még 25°C fölé
  • barret
    #42
    Déli sarkon lakik::
  • nemcsakfeel
    #41
    "everest szerint 14 fokos" melyik padon laksz?
  • Met
    #40
    Nekem 120 gigás, 8 mega pufferes Samsungom van van. Halk, alig melegszik (Everest szerint 14 fokos) és 3 év garis.
  • nemcsakfeel
    #39
    160 as Samsungommal meg vagyok elégedve, igaz alig múlt fél éves...
  • Borg
    #38
    De nem is 1.5 éves még..
  • Roll
    #37
    Nekem a régebbi gépemben maxtorok vannak, kb 1,5 évesek, és az egyik olyan hangosan búg mint egy búgó csiga.

    Ebbe a gépbe egy 80-as samsungom van, halk, van rá 3 év garancia és még nem volt vele bajom.
  • barret
    #36
    Én csak dícsérni tudom idáig! kettó is van ilyet vennék harmadszorra is!!!!!
  • barret
    #35
    Ügyesen kell elhelyezni a házban! Nekem max 35 fokig megy fel,Semmi extra hútés nincs rajta.
  • Nemcso
    #34
    Eléldegél külön hűtés nélkül.
  • Pheel
    #33
    Kibírja, ha nem kap, de nem árt neki.
  • HellBurner
    #32
    Én is ilyet akarok venni. Kell rá hűtés???
  • Nemcso
    #31
    Nekem Seagate 120GB 8MB 7200rpm ATA100 vinyóm van és semmi gond vele.
  • Nemcso
    #30
    Hát ez nem a vinyo, hanem a windows-od hibája.
  • Torry
    #29
    Hi!

    Seagate-et ne!Nekem az van, és amikor rajta volt a windows, iszonyatos swap-eket vágott le.
  • mozesapo
    #28
    Csakis Western Digital. Már 6 éve csak azt használok és semmi gond nem volt velük soha.
  • GyaxyBoy
    #27
    Igen!? Mert más most pont a Samsungot mondta!
    Mert azt hallodtam, hogy a Maxtorok nagyon hangosak!
    A Segatet meg nem nagyon ismerem!
    Egyébként ATA133 ast 2MB osat akarok!
  • [Jakuza]
    #26
    A Seagate a leghalkabb a folyadekcsapagyja miatt.
    Gyakorlatilag azonos minoseguek. A sebesseguk is kb egyforma, attol fuggoen milyen vinyot akarsz Eide, Sata ,2MB cache vagy 8Mb cache.
  • GyaxyBoy
    #25
    Skacok!
    Most melyik a jobb winyó?
    Halk, megbízható és stabíl legyen meg persze gyors!

    Samsung (3év)
    Seagate (2év)
    Maxtor Diamondmax (2év)

    sűrgős :)