4322
mit ajánlotok?
  • Tetsuo
    #4322
    Szerintem csak a hirtelen hőmérséklet-változás és a hideg levegőben lecsapódó pára ami árthat a memóriádnak. Tehát nincs abszolút fok, ami alatt tuti rossz, felette meg megússza. A páratartalom és a hideg együtt, ami kinyírhatja.
  • strepsils
    #4321
    Az alacsony hőmérséklet törölheti ,károsíthatja a ramon tárolt adatokat ? És mennyi ez a fok mínuszban ?
  • nono28
    #4320
    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm!
  • RJoco
    #4319
    Szia!

    Itt van kettő használtan.
    Ez az oldal meg azt írja, hogy már nem kapható és felajánl alternatívákat. A további kereséshez kiindulásnak jó lehet.
    Célszerű tartani a 3000 MHz. CL15-öt, hogy ilyen sebességen menjen mind.
  • nono28
    #4318
    Sziasztok!

    Szeretnék kérni egy kis segítséget.Szeretném a gépemben bőviteni a memóriát,32GB-ra.Viszont van egy kis probléma,olyan ram már nem kapható ami a gépben van.Szeretném megkérdezni hogy,milyen ramot tehetnék be mellé?A gépben jelenleg 2x8GB van (Kingston HyperX Fury DDR4 3000 CL15 288-Pin U DIMM HX430C15FB3/8
  • Synchronous
    #4317
    Én használt ramot memóriateszt nélkül nem vennék meg. Biztos ami biztos. Persze attól függetlenül még lehet tökéletes a ram, csak én már szívtam meg ilyesmivel, úgyhogy soha nem veszek ramot tesztelés nélkül... még újat sem.
  • Malarki
    #4316
    Üdv!
    Használt ramot mennyire éri meg venni? Nyilván függ az állapotától, de ezek nem nagyon használódnak el, vagy igen?
    Konkrétan erről lenne szó, a mostani 8 gigát cserélném le ezekre, szerintem eléggé baráti áron van.
  • suba53
    #4315
    Érdemes ITT körülnézned.
    Ha az itteni átlagár alatt meghirdeted simán megveszik többért, mint amit a bolt adna érte.
    Ha nem akarsz bajlódni vele, akkor sem a kuka a jó megoldás. Biztos van olyan barátod, rokonod aki jól hasznát tudná venni.
  • Zsombor99
    #4314
    Miért akarnál tőle szabadulni? Ha nem hibás, akkor tartalékba még jól jöhet, sosem lehet tudni.
  • nxs
    #4313
    Sziasztok.
    Upgrade után maradt ez : 8GB 2666MHz DDR4 RAM Kingston HyperX Fury Black (Aqua Garis 3+ év)
    Szabadulnék tőle de 4500Huf körül adna érte a bolt...érdemes vele foglalkozni vagy kuka?
  • suba53
    #4312
    Szia! A dual channel esetén elég ha páronként azonosak. És nyilván mindkét párnak hasonló paraméterűnek célszerű lenni, sebesség, késleltetés terén. Egyébként a gyengébb pár paraméterei szerint fogja használni az esetleg erősebb modulokat is.
  • Radox
    #4311
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni memória bővítési dilemmám kapcsán.
    A gépem már viszonylag régi, de összességében még megfelel a céljaimnak (i7 2600K a proci, mellette pedig egy GTX 1070 videókártya), azonban a 8GB memória már nagyon kevéske… Ez utóbbit szeretném bővíteni egy 2*8 GB-s kit révén. A problémám viszont az, hogy pontosan olyan típusú memóriát, amiből a mostani 2*4 GB van, már nem tudok venni, így szeretném a tanácsotokat kérni, hogy milyen lenne a leginkább ideális választás.

    Az alaplapom típusa: Asrock Z68 Extreme 3 Gen3, a RAM pedig: Corsair Vengeance (DDR3 1866mhz CL9).
    Ilyen esetben a Dual channel miatt ugye az a legfontosabb, hogy az egy párban lévők azonosak legyenek? Ha a másiknál a sebesség és a késleltetés is ennek megfelelő lesz, csak a modul mérete és gyártója eltérő, az okozhat gondot?

    Nézegettem már a boltokat és például ezt találtam: Patriot 16GB DDR3 1866MHz Viper 3 Series Kit (2x8GB) CL9 Blue 28.600 forintos áron. Ez szerintetek jó választás lenne?

    Előre is köszönöm a segítségeteket :)
  • Synchronous
    #4310
    Biztosan hibás. Ha garis akkor csere.
  • mégvadabbdisznó
    #4309
    Hello

    Megcsináltam a memtestet és nem tud végig se menni, már az elején bekressel. Kb 44 ezer hiba után leállt. Az érdekes az, hogy újraindítás után nincs egyetlen hiba sem, de hideg indításban mint most, amikor több óráig ki van kapcsolva a gép és indításkor egyből elkezdem a tesztet, akkor ezt csinálja, és rengeteg a hiba. A kérdésem az, hogy akkor hibás a ram vagy sem? Egy jó ramnak elvileg hideg indításban sem kéne hibát mutatnia. És a másik érdekes dolog, hogy csak hideg indításban vannak kékhalálok, újraindítás után megszűnnek.
  • Puhos
    #4308
    A lap és a proci is csak 2666mhz-ig támogatja a DDR4-es ramokat. De ezt te is megnézhetted volna. Tudod a google a barátod!
  • mégvadabbdisznó
    #4307
    Sziasztok!

    Gigabyte B360M Gaming alaplap és Intel Core i7 9700K processzorom van, HyperX Corsair ramokkal. A gond az, hogy 3000 Mhz-esek a ramok, de csak 2133 Mhz-t tudok használni. XMP-vel is csak 2667 Mhz-ig lehet felhúzni. Kérdés, hogy az alaplap vagy a processzor miatt nem tudom kihajtani a 3000 Mhz-et vagy valami nem jól van beállítva?
  • nono28
    #4306
    Üdv!

    Szeretnék kérni egy kis segítséget!A gépemben asus m5a99fx pro r2.0 alaplap van,4 db memória foglalattal.Van benne 2 db kék kingston hyperx 16 gb kit hx316c10fb/8!Én szeretném 32 gb-ig bővíteni.Az lenne a kérdésem hogy,mind a 4 memóriának egyeznie kell-e vagy rakhatok bele 2 db fekete 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Black Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FBK2/16).Előre is köszönöm a választ!
  • suba53
    #4305
    Elvileg nem szabadna, hogy különbség legyen, ezért is vannak nagyon szigorúan rögzítve a szabványos paraméterek.
    Ez a kínai gyártó valószínűleg egy kínai csipgyártó csipjeit használja, ahol a félvezető gyártási technológia még nem elég stabil, és lehet hogy keményen válogatják a csipeket, aztán kínában így adják el, hogy a válogatás során melyikhez passzol jobban.
    A szovjet félvezető ipar járt hasonló cipőben a 80-as években. Gyártották a szabvány katalógus digitális IC-ket, de egy csomó alcsoportra osztották attól függően hogy melyik paramétert teljesítette az adott alcsoport.
  • littleNorbi
    #4304
    Sziasztok.
    Tényleg létezik olyan DDR3-as memória, ami csak AMD processzorral működik?

    LINK
    Utoljára szerkesztette: littleNorbi, 2019.09.01. 19:45:46
  • gforce9
    #4303
    Ezen a lapon ha jól látom elvileg ha engedélyezed az XMP-t a biosban, az megoldja. Ha nem, egy bios resettel érdemes még próbálkozni. elem ki és vissza (első alkalommal utána lassabban indul el nem kell megijedni). Youtube-on rákeresve az "asus prime b250 xmp set memory"-ra találsz videókat, ahol látszik miket és hogyan állítanak be. De lehet a fent említett megoldás már helyre is rakja és nem kell kézzel babrálnod.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2019.03.15. 08:36:22
  • akosmakos
    #4302
    Tényleg, bocs!
    ASUS prime B250 plus
  • gforce9
    #4301
    szia, mindent leírtál csak az alaplap típusát nem
  • akosmakos
    #4300
    Sziasztok!
    Vettem egy ugyanolyan 8GB-s DDR4 RAM-ot a gépbe, mint amilyen már benne van. Szép is, jó is, látja a rendszer. A BIOS-ban nézelődve vettem észre, hogy csak 2133 MHz-en megy, miközben 2400-as. Namost a CPU-m egy i5-7400, ami elvileg 7. generációs, és annak tudni kéne kezelni a 2400 Mhz-et is. Van-e valamilyen módja, hogy átállítsam a RAM frekvenciáját 2400-ra?
  • szoltang
    #4299
    Sziasztok!

    Van egy Asus P5G41T-M SI alaplap DIMM_A1 (kék) , DIMM_A2 (fekete) , DIMM_B1 (kék) , DIMM_B2 (fekete) ram csatlakozókkal, 8GB-os maximális bővíthetőséggel. Ebben a gépen van 2 db Hynix HMT325U6BFR8C-H9 RAM (2GB DDR3 1333) amivel gond nélkül működik (DIMM_A1 (kék), DIMM_B1 (kék), DIMM_A2 (fekete), DIMM_B2 (fekete) elrendezéssel IS). Amint bővíteném 2db CSX 2GB DDR3 1333MHz CSXA-LO-1333-2G rammal a gép elindul ugyan, ventillátorok felpörögnek, de képernyő sötét marad, még a biosba sem tudok belépni. Mind a 4 ram és slot jó, mert külön külön elindul, csak 4GB felett nem, akárhogy variálom az elrendezést. Mi lehet a gond? Elnézést a túlzásbaesett részleteké.
  • shaba23 #4298
    Hali!  GIGABYTE GA-B85M-D3H. Ebbe az alaplapba kellene 2*8GB ddr3 1600mhz.
    Van vmi javaslat, hogy milyen tipus lenbe a legjobb? Köszönöm
  • gforce9
    #4297
    "Logika alapján a leglassabb timings-re és frekvenciára kellene beállnia a kettő közül, aztán mehet a móka."

    Nem. Arra fog beáálni az alaplap, amikor nem fagy szét. Az, hogy ezt hol találja meg az lutri. A feszültséget azért írtam, hogy szemléletes legyen. Ott is lehet középút (amin mindkettő elmegy). Van egy X időzítésű ram meg egy Y. Nem biztos hogy az egyik beállításán egyáltalán elindul a másik és fordítva sem. Viszont elképzelhető, hogy van olyan beállítás , amin mindkettő elindul, holott egyiknek sem az optimális tartománya.
  • Tetsuo
    #4296
    Oké, de gondolom egyforma feszültségű RAM-okat vesz a többség. Ez azért alap kb. úgy, mint nem keverik a DDR3-at DDR4-gyel. :-)
    Logika alapján a leglassabb timings-re és frekvenciára kellene beállnia a kettő közül, aztán mehet a móka... sajnos nem így van.
    Ezért kérdezem. (Soha nem kaptam rá kimerítő választ.)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2018.06.04. 00:21:33
  • gforce9
    #4295
    Hát most itt pár sorban nem tudok kimerítő választ adni, egyébként is eléggé specializálódást megkövetelő terület és én nem vagyok szakértője, de megpróbálom egyéb módon szemléltetni.

    A memóriának nem csak a nagybetűkkel ráírt X Mhz a paramétere, de egyéb dolgok is. Pl. az optimális működési feszültség vagy a fentiekben említett időzítés. https://en.wikipedia.org/wiki/Memory_timings

    Ha a két modul esetében ezek az optimális működési paraméterek eltérnek, akkor gubanc lehet. Ugyanis az alaplapi vagy manapság a processzopba épített memóriavezérlő és a bios csak egyféleképp tudja hajtani a ramokat (nem tudja pl az egyiket X másikat Y feszültségen hajtani). Jellemzően ez úgy működik, hogy megkérdezi az első modult (vagy dual channel esetén a ramot úgy ahogy van), hogy ő min hajlandó menni és ahhoz állítja be magát (a módszer ennél azért bonyolultabb, de az alapelv ez). Ha a ramok különbözőek (az optimális működési tartományuk eltér) onnantól lutri, hogy egyáltalán hajlandóak e párban elindulni és stabilan működni, hiszen az elsőhöz beállt a memórivezérlő, a bios a megfelelő feszültséget állítja be, de lehet a másik modulnak ez a beállítás nem megfelelő.

    Az előbbi kérdéses hsz esetében valószínűleg az történhetett, hogy az alaplap próbált elindulni és a működőképes beállítást (amikor nem fagyott szét az egész a fenébe), 1333Mhz-nél találta meg és ki tudja milyen időzítési beállításokkal.
    Utoljára szerkesztette: gforce9, 2018.06.03. 23:42:36
  • Tetsuo
    #4294
    Miért?
  • gforce9
    #4293
    Más az időzítése gondolom. Két különböző ram nem mindig tudja együtt azt ami rájuk van írva. A stabil működéshez ugyanolyan típus kett. Van amikor 2 különböző rammal el sem indul a gép.
  • littleNorbi
    #4292
    Sziasztok.
    Van 2 db Kingston Fury 4GB 1866MHz CL10 DDR3 és 1 db Kingston Fury 8GB 1866MHz CL11 DDR3L RAM-om, így együtt csak 1333MHz-en dolgoznak, miért van ez?
    Alaplap: Gigabyte GA-970A-DS3P
  • oneal1
    #4291
    Sziasztok!

    8gb memória van most jelenleg a gépemben

    2x 4GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair Vengeance Blue

    Elgondolkodtam, hogy már érdemes lenne 16GB-ra bővíteni, viszont ha veszek akkor lehet hogy komolyabbat lenne érdemes.
    Érdemes a márkánál maradni?

    Ki milyen memóriát ajánlana 2x8GB- os kitben?

    ár 30-ban álljon meg.

    alaplapom: asus h97-pro
    ezt írja a specifikációnál: DDR3 1600/1333 MHz Nem ECC, nem pufferelt memória

    Köszi előre is!! :)
  • zamballa82
    #4290
    Kingston HyperX Savage 8GB (2x4GB) DDR4 2400MHz HX424C12SB2K2/8

    Személyes tapasztalata van valakinek?
  • kismanobkv90
    #4289
    Köszi!
  • gforce9
    #4288
    Rákeresve a h nélküli az alacsony profilú kivitel. De lehet tévedek.
  • Tetsuo
    #4287
    Szia!
    A különbség egy h betű és hét szám. ;-)
    Utoljára szerkesztette: Tetsuo, 2016.08.25. 00:13:51
  • kismanobkv90
    #4286
    Sziasztok!
    Szeretném bővíteni a ram kapacitásomat 8GB-al!
    Én nem látok különbséget ezek között:
    https://ipon.hu/webshop/product/kingston_8gb_ddr3_1333mhz_cl9_kit_kvr13n9s8hk2_8/524785
    https://ipon.hu/webshop/product/kingston_8gb_ddr3_1333mhz_cl9_kit_kvr13n9s8k2_8/466944
    Szerintetek van?

    Alaplapom: Gigabyte GA G41M-Combo

    Köszi a segítséget előre is!
  • Kheledlire
    #4285
    Rendben, köszi.
  • gforce9
    #4284
    http://www.tomshardware.co.uk/answers/id-2255212/ddr3-1600-mhz-problem-asus-p7p55-motherboard.html


    ennek a csókának is volt gondja pont így ezzel 1333-on ment neki 1600 on nem.

    Vedd vissza az órajelet vagy cseréld a ramot. Jobb ötletem nincs.
  • Kheledlire
    #4283
    Sziasztok!

    Van egy p7p55 lx alaplapom. Vettem hozzá Kingston 2x 4gb 1600mhz-es ramot, viszont sajnos nem észleli, hol ott az alaplap leirásában tudnia kéne. Bios frissitve van a legújabbra is, próbáltam sok dolgot, de semmi se vált be. Ha 1-et rakok be, akkor az asztalig elmegy, majd újraindul végtelenszer. Ha mindkettő bent van, akkor el sem indul. Mit tehetnék? Cseréljem ki a ramokat? Köszönöm a válaszokat