1972


A gyönyörű fegyverek topikja, lehetőleg sok képpel! A bicskától az M60-ig
  • Örült kutya
    #1972
    Hali, ott az előbb olvastam egy gumi lövedékes fegyverről.Lenne egy kérdésem hogy egy gumi lövedékes fegyver milyen károkat/sérülést tud okozni egy emberben? Vagy traumát? Persze ez sok mindentől függ.
    A golyóátmérő, a torkolati energiát(joule) nézve és a távolság viszonyában.
  • kennedy69
    #1971
    jó Neked
  • w77d
    #1970
    ma ismét lőttem a picimmel párat.. egy éve még 800 lőszerem volt hozzá, most meg má csak ennyi.. mindegy köv héten jön az újabb berendelt adag



  • Kalash17
    #1969
    Üdv!Rpg-7 es vállról indíthatóról és a rakétáról külön keresek műszaki rajzokat, méretezéseket...Aki tud ebbe segíteni az legyen szíves itt felvenni velem a kapcsolatot...

    [email protected]
  • steweee
    #1968
    a flóbertekre mi vonatkozik jelenleg ? azt tudom hogy gumilövedékest lehet otthon tartani.

    egy 10mm-es 80-100 joule torkolati energiájú lövedék már pimaszul nagyot tud ütni.
  • steweee
    #1967
    öööö, kissé gyanús nekem a lőszer önvédelmi használatra :)
  • Panzermeyer
    #1966
    Sziasztok!

    Tudnátok nekem abban segíteni, hogy mit jelentenek az alábbi fogalmak? Kb, mintha egy óvodásnak magyaráznátok.

    - Merev reteszelés
    - Tömeg reteszelés
    - Walther rendszerű
    - Browning rendszerű, rövid csőhátrasiklásos

    Köszönöm!
  • Effe88
    #1965
    szép:D:D
    zugló retteghet:D:D
  • w77d
    #1964
    hülyefasz XXD
  • Adaaam
    #1963
    Aztán nehogy az legyen téged ismerve hogy bebaszva elkezdesz vele rohangálni az utcán :D találj ki valami olyan tárolóhelyet amit nem tudsz részegen kinyitni
  • w77d
    #1962
    az én drágaszágom :)



  • Fehér Farkas
    #1961
    http://puskatuskeszites.hupont.hu/
  • Fehér Farkas
    #1960
    Üdv mindenkinek!

    Lehetséges hogy újra élesszük ezt a remek kis fórumot?

    Üdv.:Fehér Farkas
  • loofy
    #1959
    üdv lenne egy kérdésem hozzáértőkhöz!!!

    a kezembe került egy ME 38 pocket 4r típusú légpisztoly,papírjaival,számlával ami szerint 2000 ben lett véve! állapotát tekintve szerintem nem is igen volt használva!
    az lenne a kérdésem ,hogy mennyit érhet ez most? és ho, lehetne érdeklődni az eladásról?
  • Attila8805
    #1958
    Tessék :) Jó lövöldözést :D
  • mukika36
    #1957
    Ilyet hol és kb mennyiért lehetne venni (hatástalanítva!)?
    KÉP
  • kakimakifsz
    #1956
    Mauser SP66
    Gyönyörű
  • kakimakifsz
    #1955
    Na? Elégséges a válasz?
    Mert, ha nem van itt egy nem gyenge M-16/AR-15 fórum, ahol mindent megtudhatsz.
  • kakimakifsz
    #1954
    57. oldaltól érdekes.

    Amikor kilőtte az utolsó lőszert a katona a zár hátsó pozícióban reteszelődött. Pisztolyoknál (szekrénytáras, és általában) az egész szán reteszelődik és amikor a tár behelyezésre kerül az oldja a a szán reteszelését. A szán előre siklik, miközben csőre tölti a tárban lévő lőszert.
    Itt is hasonló (bár ez nem 100%), hogy csak a tár behelyezése nem oldja a reteszelést, hanem ennek a gombnak a megnyomásával töltődik csőre az első lőszer. Sose volt a kezemben így ez csak vélemény.
  • Bryton
    #1953
    Hello!

    Engem régóta foglalkoztat az m16 illetve az m4a1 és ezek variációinak újratöltési procedúrája, még pedig az a része, hogy filmekbe ill. a legtöbb "video játékban" mikor újra töltik a fegyvert az így néz ki: Teljesen kiürült a tár akkor kiszedik és újat helyeznek be, a fegyver oldalán pedig egy gombra rácsapnak!
    ( http://www.youtube.com/watch?v=jmYIxSG5Ypc ) (Azzal tisztában vagyok, hogy ha a töltényűrben még van töltény, de a tár már üres akkor csak behelyezed az újat és kész). Nos én aszt hittem, hogy a fegyver hátán a célzó gömb alatt, a fegyvertus felett ( ennél jobban behatárolni nem tudom) hátra kell húzni kattanásig a reteszt, vagy felhúzó kart, vagy nem tudom minek hívjátok.( http://www.youtube.com/watch?v=2G3-GQf3ndU&feature=related ). Most mind kettő jellemző, vagy csak az egyik igaz? Esetleg Verzió függő, ha mind kettő akkor valaki elmagyarázná mikor melyiket kell használni??
    A válaszokat előre is köszönöm
  • kakimakifsz
    #1952
    Csigatáras cuccok (nekem nagyon bejönnek még, ha nem szépek akkor is.):
    Danuvia VD 01 (magyar)

    Calico
  • kakimakifsz
    #1951
    Kihalt a topic?

    A Sakál című filmben volt egy ZSU-33-as fegyver:



    szal a filmben 200000$-ba fájt. Mondjuk ebben benne volt a szállítás a vámon átnyomás és minden egyéb költség is. A filmben a távvezérelt állványt és célzórendszert (fényképezőgép teleobjektívből) külön csináltatta.

    De a kérdésem: mennyibe fáj manapság egy ilyen fegyver. 32 misi sok egy ilyen fegyverért szerintem.

    TOPIC ON
  • Desiderata #1950
    Advanced Ultimate Sniper with John L. Plaster DivX | 1600 kbps | 640x480 | MP3 128 kbps | 115 min. | 1.3 GB
  • rusher4587
    #1949
    Sziasztok! Kalasnyikov.hu-n láttam a modernizálásra pályázó két magyar cég alkatrészeit és nagyon megtetszettek, főleg a villalábas és a hátsó markolat (inkább az előbbi). Megtudnátok mondani, hogy milyen típusok ezek és hogy honnan lehet beszerezni ilyet/gyárt-e valaki olcsóbb replikákat belőlük?
    A másik kérdésem pedig, hogy a fém szerelékeket forgalmazza egyáltalán még a két cég, lehetne tőlük rendelni, próbálkozott már valaki ilyennel? Airsoft fegyverre kerülnének...
    Köszönöm a segítséget! :)
    (ezekre gondolok: http://www.kalasnyikov.hu/dokumentumok/kalasnyikov_modernizacio_2009.pdf)
  • venyusz
    #1948
    Hmmm.Lotertol fugg.

    Eyszeri kalandozas kb 3-5ezer. Ha berletet valtol,akkor cask lolap es loszer.
    Remelem segitettem. Nem jarok rendszeresen loni.
  • drevil666
    #1947
    Na itt van még1:
  • drevil666
    #1946
    Itt egy másik is:
  • drevil666
    #1945
    kötelező videó.
    de gondolom láttad már........
  • drevil666
    #1944
    Ha valaki én leszarom, hogy ha magadnak akarsz gyártani.
    Méretezve lehet nincs ami nekem van.
    Majd küldöm.
  • Kazuma92
    #1943
    Nem viccelek :D
    AK 47esről is írhatnék házifeladatot, de nem szeretnék, meg már választotta más.
    Egyébként fegyverműszerésznek tanulok, ha valaki nem értené mi a francnak kell nekem szerkezeti rajz egy gépkarabélyról :D
  • Rockynhooo
    #1942
    és mennyi pénz ez kb?
  • venyusz
    #1941
    Elmenni loterre. Penzet kifizet, biztonsagi miset meghallgat. Majd megmondja, hogy mivel akar loni, akkor megmondjak hogy nekik mi van..
    Allashoz oda setalni, loni, fegyvert szabalyosan a lotervezetonek visszaadni, hazamenni, orulni.
  • drevil666
    #1940
    Házi feladat
    AK-47 még talán jobb házi feladat lenne nemdebár?
    szíveseden segítenék, engem az AK-47, Beretta 97 FS, 12,7 mm DSK, nagyon érdekel.
  • Kazuma92
    #1939
    Nem, nem :D Házi feladatomhoz kellene egy kis segítség, nagyon megköszönném
  • drevil666
    #1938
    Hát valahol volt egy pár rajzom, főleg az elsűtőre4ndszert illetően.
    Neked mire kell.
    Home made?
  • Kazuma92
    #1937
    Nekem is ugyanerre lenne szükségem, csak egy M16 A3 rajza kellene!
    Én is köszönöm előre ha valaki tud segíteni.
  • drevil666
    #1936
    Beretta 92, 92 FS, FB-ről vagy Taurus PT-92-esről van valakinek alkatrészrajza (nem robbantott ábra), vagy minden egyes alkatrészről fénykép valami arányt mutató objektummal amihez viszonyítani lehetne.
    Kösz!
  • Rockynhooo
    #1935
    köszi de nem :D csak szimplán érdekelne milyen elsütni egy fegyvert.
  • noti83
    #1934
    én G3 karabéllyal lőnék szívesen meg szétszedném utána
  • Panzerfaust
    #1933
    Lépj be te is a seregbe. Ellőhetsz, vagy tíz töltényt te is : )