7
tuning sd memo, athlon xp, ...
  • Zolko
    #7
    Segítsetek már!
    A probléma az hogy amióta nemrégiben
    újratelepítettem a WIN98-at azóta pl. a
    FIFA 2002 enyhén szaggat a grafika meg ocsmány pedig minden úgy van beállitva ahogy azelott. A SUB COMMAND is, a közelebbi táj szép a távoli meg elmosódott, szemcsés.Eloszösz DRIVER problémára gondoltam de azóta feltettem vagy hármat és mindegyikkel olyan.
    Gép:
    ATHLON 900
    ABIT KT7A
    256 RAM
    GEFORCE 2 PRO
  • Vertigo
    #6
    OK, koszi! :)

    Volt mar Kingstone -om (66os vitte a 124et... hitachi chip -vel), meg lattam mar Infineon chipes kigstone -t ,meg noname -t is...
    Most meg VM chipes van ami 160-170 korul mozog asszem...

    Csak mostanaban nem talalok olyan boltot ahol tesztelik ezeket, es a f@sza ramom melle nem akarok olyat betenni, ami meg 133on is haldoklik, foleg hogy ugy 140 kornyken ill. felett hasznalom...
  • Borg
    #5
    Ez az infneon dolog ugyanakkora tévedés, minthogy Kingston akkor király, vagy micron akkor király, vagy éppen hyundai akkro király...
    AZ összes nevesebb gyártónak elég széles termékpalettája van, a Kingston is gyárt pl 16ezer forintos 256os modult ami a gagyitron kategóriába tartozik, meg over 100ezer forintosat is, amit halando ember már nem vesz meg...
    Utána kell nézned neten, h az adott ramon lévő sorozat-tipusszámon milyen teljesitményű ram van nyilvántartva.
    Amikor én vettem a Hyundait, akkor is csak annyit tudtak mondani h márkás Pc133..
    aztán utánanéztem valami kinai oldalon (egyedül a feature táblázat volt olvasható:) és ott irta hogy ez a sorozatszám PC166os SDramot takar, ami 150Mhzig viszi CAS2ben, és 166ig (névlegesen,lehet feljebb is) CAS3ban..
    Szal ha valahol villantanak neked hogy Kingston mer az jó, akkor illik fenntartással fogadni a dolgot... mert abbol is van pl SD100 CAS3mas is,hiába van neve..
  • Vertigo
    #4
    Koszike!

    sl75kav-x em van e5 szeria...

    soltek szerint f1 tol (kovetkezo szeria) megy az xp, de a boltban ahol vettem azt mondtak vsz ebben is fog...

    Akkor beszeltem egy ismeros boltossal O azt mondta hogy lehet hogy elindul, de ha szarul kezeli a lap akkor instabil, es megkerdeztem, hogy van e fasza ramjuk de nincsen (az emlitett boltok egyike)

    A masik boltban sincs fasza ram sajna, pedig regebben ott vettem a 160+ cas2 es moduljaimat, es most ezek melle kene meg rakni...

    Na mind1... Vsz lesz egy TB 1.4, meg kozelben mondtak hogy van inifineon chipes ram, azokra azt mondjak fincsik... Tudok ezekrol az infineonokrol valami altalanosat, vagy ez is csak mazli kerdese?
  • dewdew
    #3
    1. 1 GHz felett minden olyan gyors, hogy eltunnek a kulonbsegek sima hasznalat eseten. Ha filmet rippelsz, ott termeszetesen van kulonbseg.
    2. valoszinuleg be sem indul
    3. 3t, silvercomp (nem biztos, de ok tuningolnak is)
    4. tudja a franc
  • Laalee
    #2
    1 nemsok, de van
    2 be sem indul mivel nem ismeri fel a procit, az abit alaplapokat kiveve mindegyik tudja bios frissites utan az abit kt7a rev1,3 tol tudja
    3 jokerdes :)
    4 eleg megbizhato ha a leiras szerint cas2 133 as akor nagy valoszinuseggel.
  • Vertigo
    #1
    Hi!

    1. XP es a TB kozott azonos orajelen van szemmel eszreveheto kulombseg?

    2. Ha az XP nem megy a deszkaba annak mi a jele? (be sem indul, instabil, ... ?)

    3. Hol kapok tesztelt memokat? 256os sd -re lenne szuksegem ami minimum 140en megy cas2 ben!

    4. Mar egy rakas boltot felhivtam, de olyan sznobok, "mi nem tuningolunk ramot" cimszoval elkuldtek a p.csaba. Az egyiok helyen volt Infineon chipes, ezekbol mindegyik birja a fenti frekit?

    Koszike!