501
milyen tv tunert vegyek? a minőség számít
  • Bal0924
    #501
    SEGÍTSÉG!!!!!

    Most van egy nagyobb problémám mint hogy nem állítja meg a tv-t...

    Most vettem észre hogy nem vesz fel semmit, amit előre beprogramoztam....
    Nem tudom miért, hely van.

    Mennyivel jobb a Windows Media Center? Régebben használtam, de egy + keretet csinált a felvételekhez, azóta nem használtam....

    Gyors segítség kellene, van 1-2 film amit szeretnék felvenni és nem akarok a gép mellett ülni hogy felveszi-e vagy sem...
  • Bal0924
    #500
    A kép lemaradt.

    http://kepkezelo.com/images/d6gjwhruz521440fojaj.png
  • Bal0924
    #499
    A CPU nem több 14% (a többi 4 is a legnagyobb 16%)
    És úgy 13% hogy megy még mellette 1-2program.
    Memóriából is van bőven még.
    A program:

    Azt hittem a melegedés miatt csinálja, és időnként meg bírja a 10-15perces megállítást..
  • Dj Faustus #498
    "Nem tudom miért, de néha nem hajlandó megállítani és onnan folytatni a tv adását. A program nem jó vagy lehet köze hogy picit meleg a tunner?"
    Szerény véleményem szerint a tunernek kevés köze lehet hozzá.

    Általában ezek az egyszeri USB-s TV-tunerek tartalmaznak egy kiszajú rádiófrekvenciás erősítőt, ami az antenna által fogott jelet erősíti fel; egy digitálisan hangolható tunert, ami az adott frekvemciára "áll rá" és ad ki magából analóg, demodulálatlan, "köztes frekvenciájú" (IF = Intermediate Frequency) jelet; illetve egy demodulátor/digitalizáló egységet ami az analóg jelet demodulálja, és digitális adatfolyammá alakítja. Ez a te esetedben egy chipben - Xceive XC4000 - van integrálva.

    Viszont kérdéses, hogy tartalmaz-e MPEG-2/MPEG-4 dekódoló egységet, ami a tömörített digitális adatfolyamból tömörítetlen képet és hangot csinál. Az a gyanúm, hogy költséghatékonysági szempontokból (meg azért is, mert a tömörítetlen videófolyam sok sávszélt vinne el - 1440*1080 pixel felbontás, 24 bit színmélység és 25 FPS képkockasebesség* az 933,12 Mbps adatátviteli sebességet igényelne - az USB 2.0 effektív adatátviteli sebessége csak 280 Mbit/s*) nem - ezt a feladatot ráhagyja a számítógéped processzorára/videókártyájára.

    Mennyi TV-nézés közben a gép terheltsége?
  • Bal0924
    #497
    Sziasztok!
    Segítség kellene.

    Van egy Pinnacle PCTV 340e (USB).
    A saját programját használom. TvCenter v. 6.4.3.882
    Nem tudom miért, de néha nem hajlandó megállítani és onnan folytatni a tv adását. A program nem jó vagy lehet köze hogy picit meleg a tunner?

    Ki milyen programmal használja a tv tunnerjét?
  • cracky05
    #496
    inkább belső tunert szerintem, én Pinnacle 7010iX-et használok media centerrel, és meg vagyok elégedve!
  • ladislaoca
    #495
    Sziasztok!

    Azt szeretném megtudni, hogy a szabadon fogható digitális tv-k vételére milyen tv-tunert érdemes vásárolni?
    Kinéztem egy külsőt, viszont ezzel az a baj, hogy egy tesztben azt mondta a tesztelő, hogy csak a saját antennájával lehet használni, amit az ablak közelébe kell tenni.
    Vagyis tetőantennát rácsatlakoztatva nem látott fogható adót.
    viszont nem vagyok biztos benne, hogy ezzel a saját antennájával is működne.
    Esetleg ha tudtok ajánlani, megköszönném
    (Külső vagy belső tuner legyen?)
    Külsőből létezik olyan amire tetőantennát is lehet csatlakoztatni?
  • bigacsek
    #494
    Sziasztok!
    Aki fel tudja nekem venni a 31-én Travel Channel-en kezdőddő Departures 2. évadját annak adok 1 vagy 2 nCore meghívót és 600 pontot. Ha tud valaki segíteni, az a [email protected] címen tud elérni. Köszi! :R
  • cracky05
    #493
    kifelé csak VGA-ról tudod vinni a jelet, tunereken csak bemeneti csatlakozó van!
  • rarobika
    #492
    Sziasztok,

    nem tudom olvassa-e még valaki a fórumot, nekem olyan gondom lenne, hogy van egy Leadtek TV2000 XP Expert tv-tunerem és szeretném gépem összekötni egy régebbi tv-vel és azt nem tudom, hogy a tv kártyán lévő S-videó csatlakozó kimenetként is tud funkcionálni vagy csak bemenetként.
    Addig nem akartam a padlásról előtúrni a kártyát még nem vagyok benne biztos, hogy alkalmas az eszköz erre. :-))

    Előre is köszi szépen.
  • Bal0924
    #491
    Újra telepítettem a gépet és még mindig nem ismeri fel!!!!!!!!!!!!!!
  • Bal0924
    #490
    Hello!

    Volt már valakinek, hogy a Windows Média Center egyik napról a másikra nem látja a TV Tuner-t. Frissítette magát a WMC és szerintem azóta nem működik..
    A Win7 látja, felismeri, de az a .... program nem.

    Feltettem a TVCenter 6.4.0.784-et, de nem akar beindulni.
    Valaki tudna erre valami megoldást? A Pinnacle oldalán azt írja hogy win7 támogatással, de megse moccan...

    És a folyamatokból képtelenség kivenni, tud valaki segíteni?????

    Tud valaki egy olyan programot, ami rendesen befogja az adókat és fel is tudom venni azokat?
  • joke86
    #489
    Mivel a merevlemezes dvd felvevőm gyengélkedik és nincs nagyon sok pénzem ezért gondolkodok azon a megoldáson hogy veszek egy tv tunner kártyát.

    Ami elvárásom lenne feléje:
    1) Ha műholdas tévénk lesz (tervezünk a UPC-re vagy a T-homra előfizetni) akkor is tudjam tv nézésre, műsor felvételre használni
    2) jó képminőségű és hangminőségű legyen (tv nézésre)
    3) jó felvétel hang és kép minősége jó legyen (avi,)
    4) USB-s legyen (laptophoz szeretném kötni ha lehet= haverom szerint ez lehetséges (nagy informatikai meister meg ő vetette fel nekem azt hogy vegyek kártyát mivel anyagilag jobban megérné nekem))
    5) távirányítója TXT-je legyen (bár ez nem alap feltétel)

    Arra kérnélek bennettek ezeknek a feltételeknek megfelelő készüléket ajánljatok ami még nem drága (max. 25000 Ft természetesen ha van ilyen)


    Én egy Leadtek WinFast PalmTop DTV200H típusú tv kártyát néztem ki magamnak
    Mit tudtok erről a fajta kártyáról?
  • Bal0924
    #488
    Sziasztok!!

    Lenne egy kérdésem. most Digi Kábel TV-m van. a gépen tudom fogni az adásokat.
    UPC Műholdas TV-m lesz.
    Az a kérdésem hogy a TV tunner-m fogja majd az adását?

    TV Tunner: Pinnacle PCTV Analog Stick (170e)
  • barnazo
    #487
    Sziasztok!

    ASUSTeK Tiger Capture Device kártyám van(nem én vettem, hanem benne volt tesóm gépében amit megkaptam) Mit tudtok róla mondani!? Műholdas digit össze tudom vele kötni, vagy esetleg tudok vele digitalizálni VHS-t, vagy ez jó kártya egyeltalán ??? Nem találtam róla semmi magyar dolgot.
  • inter94
    #486
    hello
    kb 80euroért milyen tv tunert ajánlotok?
  • TokenD
    #485
    üdv!

    Két tv tunert néztem ki, véleményt kérnék, hogy szerintetek melyiket érdemesebb megvenni:
    Az egyik: http://www.users.hu/termekek/20000822/AverMedia+K%C3%BClso+AverTV+Hybrid+Volar+HX+tuner
    A másik: http://www.pcx.hu/termek/avermedia-avertv-ultra-pci-e-rds-20780
    Felvenni szeretnék majd, úgy hogy lehetőleg ne lassítsa a gépem. A válaszokat előre is köszi =)
    Ui.: ha esetleg tudtok jobbat max 20e-ért, akkor linkeljétek be pls. Köszi.
  • #484
    fel tudja venni a műsorokat csak nyomd meg a rec gombot,nekemis ilyen van nagyon zsír:)power cinema 6-al még meg is tóód állítani a műsort vele!
  • pxxl
    #483
    hát ez a része passz :)
  • markoh3k
    #482
    Köszönöm a választ. És mi a helyzet a műsorok felvételével? Ez valóban tud kezelni műsorújságot, vagy hogy működhet?
  • pxxl
    #481
    Hybrid tehát veszi az analóg és digitlis jelet is.
  • markoh3k
    #480
    Sziasztok!

    Szeretnék beruházni egy tv-tuner kártyára. Találtam egyet ami tetszene: ASUS My Cinema-PE6300 Hybrid TV Tuner PCI. Az írták róla hogy be lehet programozni a tv-műsorok felvételére. ez Analóg kábelen működne? Vagy elő kell fizetnem digitálisra? Persze ti jobban értetek hozzá ha van valami más ötlet akkor azt szivesen venném. Lényeg hogy fel tudjak venni műsort időzítve. (ha lenne kép a képben funkció az sem hátrány :))Köszönöm előre is.
  • dara
    #479
    TV kimenetes kártyával nem fogsz felvenni a TV-ből semmit. Ahhoz VIVO-s VGA, vagy tunerkártya kell.
  • Kexo
    #478
    Sziasztok!
    Szeretnék a tv-ből felvenni műsorokat, illetve videokazettára felvett meséket digitalizálni. Videokártyám ATI Radeon Sapphire HD 2600 XT, tv-kimenettel. Az tv adókat viszont csak műhold segítségével tudom befogni, kábel tv nincs.
    Már vettem Scart-RCA kábelt, RCA-RCA kábelt (a képnek), RCA-3,5 Jack dugós végűt (a hangnak). Összedugtam őket, de csak annyit történt, hogy a tv-n megjelent a Windows asztal, tehát mindkettőn ugyanazt láttam.
    Tud nekem valaki segíteni, hogy mit csináltam rosszul, hogyan kellene?
  • Narxis
    #477
    EZ jó? 14k-ba fájna.
  • vftsforever
    #476
    molijozsi, amíg tudod vidd vissza szerintem...
    Nekem már késő, ezért jöttem segítségért. A Pinnacle TvTuner programja hardwer initializition failed üzenettel nem indul el, próbáltam patchet, új XP-t mindent. A chris TV befagy, a DS caler pedig recseg ha TV közbe valami mást is csinálok. VAgy erre a két programra, vagy egy teljesen másik programot mondhatna valaki aki ért hozzá:)
  • molijozsi
    #475
    Hali! Vetem egy PINNACLE PCTV Stereo kártyát és nem boldogulok a beálitásal. Tudna valaki eben segiteni?
  • Zomil
    #474
    hali!
    nekem van egy Winfast TV2000 XP Global kártyám, a hang eddig jó volt, most viszont vettem egy uj fejhallgatót ami usb-s és sehogy nem ad ki hangot, pedig beállitottam a hangbeállitásoknál, h az usb-set nézze, de semmi. van valakinek vmi 5lete? :S

    Elöre is köszi a segitséget!
  • mathias85
    #473
    De ha valaki jobbat tud ajánlani kb ebben az árkategóriában azt is megköszönöm!
  • mathias85
    #472
    Üdv mindenkinek!
    Tuner vásárlás előtt állok és a kérdésem az lenne hogy Digi TV-vel működik -e az AVerTV Hybrid Volar HX vagy az ASUS My Cinema U3000 Hybrid? Ha igen hogyan kell csatlakoztatni a beltérihez vagy egyáltalán hogyan fog működni?
    Várom a mielőbbi válaszokat és előre is köszönöm!
  • dara
    #471
    Létezik jó sok, TV Box néven. Csak egy a problém a kitételeid között.
    Vagy PC-től független (box), és akkor elfelejtheted a felvételt.
    Vagy rá lehet kötni a gépre (USB-s tuner), akkor viszont elfelejtheted a PC független működést.
  • mahalo
    #470
    Üdv!
    Lenne egy olyan kérdésem, h van e olyan tv tuner ami pc nélküli tv-zésre lehet használni, számítógép nélkül, de ha akarom a pcre is rá tudom kötni ..?aki tud ilyet az lécci linket!.
  • tormaimi
    #469
    kábel tv-m van, a kábelt a tv-re is lehet kötni, meg a gépen a tvkártyába is. Mikor a tv-hez kötöm ott van teletext, gépen nincs. De akkor felrakom a legfrissebet hátha úgy jó lesz.
  • dara
    #468
    Rakd fel a legfrissebb PVR2-t. Egy időben voltak vele problémák (mármint a teletext-tel).

    Már hogy értve a kábelTV-re kötöd? Egyébként sima antennán jön? Lehet nem elég a jelszint, hogy leválassza róla a teletext-et.
  • tormaimi
    #467
    meg persze többi adónál sincsen teletext
  • tormaimi
    #466
    köszönöm :)
    és az hogy teletext nincsen tv2-nél? ha a kábelt tv-re kötöm akkor viszont van
  • dara
    #465
    Ctrl +/- a finomhangolás.

    A csíkosság viszont a kábelek és csatlakozók és azok szerelési minősége miatt is lehet.
  • tormaimi
    #464
    Üdv!
    Vettem egy Winfast TV2000 XP Global tvkártyát, de egy csomó adó nem jó rajta, vagy csíkos a kép, de sehol se találok rajta állítási lehetőséget. Ha valaki tudja hogyan lehetne benne finomhangolni az segítsen!
    Üdv Imi
  • hwik
    #463
    hella
    a területi beállításoknál ne hungary-t válaszd ki hanem a germany-t.
    beállít,csatornátkeres,örül
    ennyi:)
  • dara
    #462
    Itt válik használhatatlanná egy tuner, amikor össze vissza kell mindennel szórakozni, hogy egyáltalán normálisan működjön.

    Az Asus-nak vannak jó tunerei, csak gyakorlatilag egyiknek sem tudod kihasználni a képességeit (max 20-25%-ban), mert egy idétlen frontendet adnak hozzá, amiben semmi lényegit nem tudsz beállítani.