Gyurkity Péter

Az Intel tagadja az EU vádjait

A processzorgyártó szerint a piaci versenyben minden a helyén van, semmilyen törvényellenes praktikára nem került sor, így megalapozatlan az Európai Unió és az AMD álláspontja.

A cég közleményben reagált az EU bejelentésére és hivatalos vádemelésére, amelyben elsősorban azt rótták fel a vállalatnak, hogy törvénytelen eszközökkel igyekezett megakadályozni vetélytársa termékeinek terjedését. Szerintük minden rendben van és szó nincs arról, hogy bármikor is túlléptek volna a törvényes kereteken.

"Szilárd meggyőződésünk, hogy a processzorpiac teljesen normálisan, a megszokott keretek között működik, illetve hogy az Intel magatartásában és üzletpolitikájában a játékszabályok betartása, a verseny szellemének erősítése és a vásárlók érdekeinek figyelemben tartása fontos szerepet játszik" - jelentette ki Bruce Sewell alelnök. Hozzátette, hogy bár a cég szerette volna elkerülni a jogi vitával járó súlyos költségek megfizetését, örülnek annak, hogy a kifogások közlésével végre megismerhetik riválisuk legfőbb vádjait. Mindez egyben arra is lehetőséget nyújt, hogy hasonló módon válaszoljanak ezen vádakra, kifejtvén saját álláspontjukat.

Az Európai Bizottság három fő pontban marasztalta el az Intelt. Először is, állításuk szerint a cég jelentős kedvezményeket biztosított az OEM-gyártóknak, azzal a feltétellel, hogy jelentős túlsúlyt biztosítanak a vállalat processzorainak saját portfóliójukban. Másodszor, ugyanezen cégeknek jutalmat ígértek, amennyiben törlik, vagy elhalasztják az AMD chipekre épülő termékek, termékcsaládok bemutatását, harmadszor pedig a szerverpiacon jóval a gyártási költségek alatt húzták meg a processzorok árát, hogy mindvégig vetélytársuk alá ígérjenek a partnerekért folytatott küzdelemben.

Az AMD időközben szintén reagált a vádemelésre. Ezzel kapcsolatban Thomas M. McCoy, jogi ügyekért felelős alelnök kifejtette, hogy az EU lépése annak bizonyítéka, hogy az Intel nem tudta alátámasztani saját véleményét üzleti praktikáiról. A vita ezzel természetesen nem zárul le, a közeljövőben várhatóan újabb ütésváltásnak leszünk tanúi.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Abu85 #7
    Szerintem ha már az AMD annyit elér, hogy ezután az ő gépeiket is veszik a multik, az már haladás.
    Az Intel, OEM partnerek iránti magatartását is kritizálta az AMD és jelenlegi a Dell az aki tonnaszámra veszi az R600-akat, meg a Turion procikat. A középkategóriás HD2000-eket az OEM-ek 70%-a építi a gépekbe.
  • danithe #6
    Én mindenestere örülök h az INtel ilyen helyzetben van.... rühelem a céget.. irtó drágán adja a procijaika.... mondjuk az AMD sincs jó helyen most... Én eddig nem vettem Mást mint AMD-t ha már oclsoban emgszerzed szinte ugyan azt a minöséget ugy hogy az AMD-nek kicisst gyorsabb a virtuális órajele akkor... :D
  • braeburn #5
    Az EU INTELmei neM$okára tisztább piaci feltételeket teremthetnek. Örök kétkedőként kevésbé, AMDe optimistaként talán elhiszem, hogy ez nem valami mocskos kis reklámhazugság, a színfalak mögött a piacot felosztó cégek közös egyetértésével. :)
  • maestro85 #4
    Azt hiszem ezt én is kipróbálom majd valami kandikemrával. :D
  • maestro85 #3
    Azzal mi a gond, hiszen csak egy baráti csevejre futottak össze, és véletlenül megegyeztek valamiben. A legnagyobb probléma, hogy nem nagyon hiszem, hogy ezekre a dolgokra lehetne találni bizonyítékot. Max. ha valaki el kezdene csicseregni. Kiváncsi leszek mi sűl ki ebből az egészből. Az ilyen lépéseket súlyossan szokták bűntetni, vagy megússzák pár millió € büntivel?
  • who am I 7 #2
    Gondolom, egy jól sikerült, golf-délután után, mindent le zsíroztak
  • Abu85 #1
    Nekem a helyi MediaMarkt-ban azt mondták, hogy ha AMD-t szeretnék akkor azt csak a vezetőség engedéjével hozhatnak. Nyilván Paul Otellini két szép szeméért veszik, alapból csak az Intel masinákat.