Gyurkity Péter

Százezer példány kelt el a butított Windowsból

A Microsoft első alkalommal fejezte ki számokban a sokat kritizált Windows XP Starter Edition népszerűségét - a helyzet nem túl rózsás, ám nem is annyira reménytelen, ahogy azt korábban gondoltuk.

A butított verzió eladási mutatóiról Will Poole, a Windows Client részleg alelnöke beszélt a vállalat legutóbbi elemzői konferenciáján, ahol többek között megemlítette, hogy elégedettek az eddigi eredménnyel. Előadásában elhangzott, hogy a Starter Edition eddig összesen 22 országban, hat különböző nyelven jelent meg, és összesen 100 ezer példányt adtak el. Véleménye szerint a százezres határ átlépése igen jó eredmény, és további reményekre jogosít fel.



Emlékezhetünk arra, hogy korábban több alkalommal is a butított verzió sikertelenségéről esett szó, és a fő vád az volt, hogy a a csökkentett értékű változat nem alkalmas szerepének betöltésére. A szoftvercég ennek ellenére továbbra is kitartott korábbi döntése mellett, és egyre több országban - főleg a fejlődő országokban - tette elérhetővé a Starter Editiont. Tette ezt annak érdekében, hogy megállítsák, vagy legalábbis lelassítsák a nyílt forráskódú riválisok terjedését, és meggyőzzék a fejlődő országok lakosait a Windows előnyeiről.



Legutóbb éppen Brazíliát szemelték ki, ahol a felmérések szerint a lakosság tíz százalékának van csak PC-je, de a Linux mind az otthoni felhasználók körében, mind a hivatalokban elterjedtnek mondható. Poole elmondása szerint az utóbbi hónapokban több telekommunikációs céggel is felvették a kapcsolatot, mégpedig azért, hogy elérhető áron kínáljanak szélessávú internet-hozzáférést a fejlődő országokban. A PC-piacon szintén ez a terv, miközben fokozottan figyelnek a kalózverziók térnyerésére, illetve azok visszaszorítására.

Az alelnök szerint a Windows platform jelenleg több kihívással kénytelen szembenézni, ám ezek többsége nem kívülről jön. Kétségtelenül erős ugyanis a nyílt forráskódú platform vonzása, ám legalább ilyen fontos a vásárlók hezitálása, akik nem akarják sutba dobni az operációs rendszer régebbi verzióit. Éppen ezért a vállalat fő célja a költségek csökkentése, és a vásárlók meggyőzése, hogy igenis van értelme váltani, és beruházni az újabb verziókba.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Pheel #126
    Nagyképűség: magam is sokszor tapasztaltam, hogy az úgynevezett alternatív oprendszerek hívei bizony az esetek többségében egyfajta felsőbbrendűséggel tekintenek a többiekre.

    "Ők látják a jövőt, nem csak úsznak az árral, hanem alakítják a folyó medrét stb."

    Ez a fajta hozzáállás nem kissé sértő a többiekre nézve.

    Példaként említeném, hogy sokkal kevesebb ember hord WinRoxx pólót, mint LinuxRulez feliratút. Na mindegy, mindenesetre nem szeretem, amikor jönnek az emberek észt osztani és fogalmuk sincs a másik oldal lehetőségeiről.
  • Pheel #125
    Itt is ott is ott a smile, szal peace :)
  • h4x0r #124
    A Linux is egyre ergonomikusabb, de ezen nem erdemes vitazni. A "tokeletesen megfelel arra" kifejezest ugy ertettem, hogy ergonomitas szempontjabol is. Egy KDE v. Gnome es bizonyos progik segitsegevel meg a felkonfigolas is megoldhato ket klikkel. De tenyleg nem vitazom, hisz ez a topic nem errol szol. :)
  • FTeR #123
    nem szabad figyelmen kívűl hagyni a különbséget a funkcionalitás (felhasználhatóság) és a kezelhetőség (kényelem) között.
    ha linux 1 papucs, akkor win egy ergonómikus papucs. többség az utóbbit szereti jobban, de vanak, akik kimondottan utálják...

    btw, linux topikba nem járok, így nem tudom ott milyen a wines létszám...
  • h4x0r #122
    Ertem, de az SG nem reprezentativ ebben. Ha azt hiszed, hogy a Linuxosok kozt sok a nagykepu, akkor nezd meg a BSD taborat. :)
    Mellesleg ez, mint mondtam abbol ered, hogy aki Linuxra atter, annak tobbnyire a Windowssal volt gondja.
    Ja, es az atlag WinUser hozzaallasa adja ezt: felajanlod neki, hogy felteszel egy Linuxot, mert az ingyenes, es szovegszerkesztesre meg netre ugyanugy jo, erre elkezd fintorogni, es lenez teged, mert egy kicsit mast akarsz feltenni. Ez szinte mindennapos. Most amugy nem gamerekrol beszelek, hanem pl. cegeknel Gizineni titkarnorol, akinek jo lenne a Linux es OO is.

    "egyébként is tudod, h veled jóban vagyok. tudhatnád, h nem rád értettem."

    Tudom, es kosz. Nem is vettem magamra.
  • FTeR #121
    win topikban win rlz-zal nincs gond, de linux rlz már provokáló lehet.
    gond még az arány is. winnél kissebb arányban vannak a nagyképűek (szerintem! Most így hirtelen csak arschsg jut eszemben win oldalon, linux felől hirtelen 5-6 is jut).
    egyébként is tudod, h veled jóban vagyok. tudhatnád, h nem rád értettem.
  • h4x0r #120
    Pheel, Neophyte, FTeR: Azert nem minden Linuxos nagykepu. Es nem minden Windowsos szent. Vegyetek azt is figyelembe, hogy sok Wines van, aki minden temaban beugatja, hogy WinXP rulz, vagy hasonlok. Ok nem kapnak buntetopontot? Minimum 3-at? :-)
  • FTeR #119
    "Na és mi lesz géc bácsi halálakor?"

    igaz #46-osomban azt mondtam "hiába írnék bármit is úgysem értenéd meg...", de most meggondoltam magam és ezt a kérdést kiemelném.
    nem lenne semmi, már évek óta nem is ő a vezérigazgató.
  • FTeR #118
    kukacoskodás: ismerem, de nem vágom hogy jön ide. valszeg nem érted amit mondok, de ez nem újdonság...
    cd-text hogy lenne új? nem ezt mondtam. a cd-text legalább olyan öreg mint a cd, csak hordozójával ellentétben hamar kiderült, h nem használható rendesen, legjobb esetben is csak akkor működne, ha mindenki kötelezően használná. én a cdtextet leváltó szabványról beszéltem.
    drm: a linuxos ingyen élésből indulsz ki. ha senki nem varezolna, drm se lenne. vegyed meg eredetiben és sosem lesz bajod vele.
    részemről vége az off-nak.
  • Caro #117
    Ismered azt a szót, hogy kukacoskodás? :D
    Visszatérve:
    cd-text: nem új, teljesen kompatibilis a sima cd-vel, minden meghajtó tudja olvasni, mert ezek az adatok a sávdefiniáló részben helyezkednek el.
    DRM:persze, hogy megkerülhető :) minden az. Csak lehet, hogy lassú vagy bonyolult.