Mortimer

IPv6 próbaüzem

A British Telecom, az Ericsson és a SmarTone megkezdték a 2. generációs Internet próbaüzemét.

A három cég megállapodást kötött az újgenerációs internet protokoll, az IPv6 világelső próbaüzemének megkezdéséről. Az új rendszer kulcsfontosságú alkotóeleme a jövő Internetének, teret nyitva a mobil internethasználat, a nagy sávszélességet igénylő multimédiás alkalmazások és az elektronikus kereskedelem további elterjedésének, az internetes felhasználótábor további rohamos növekedésének.

Ahogy a mobil internetezők és az Internet-hozzáférést biztosító készülékek száma nő, a jelenlegi IPv4, az internetes adatátvitel lelkét jelentő protokoll kezd eljutni lehetőségei határához. A BT, az Ericsson és a SmarTone által most kipróbálásra kerülő IPv6 már a jövő igényeinek is megfelel, elhárítva a további növekedés akadályait.
A próbaüzem az Ericsson által a BT mobiltávközlési partnere, a SmarTone számára kiépített hálózaton kezdődik a nyár végén, és a technológiában rejlő lehetőségek és az elérhető plusz szolgáltatások kiaknázását célozza. A fejlesztési munkákat az Adastral Parkban, a British Telecom kutatóközpontjában, és Hong-Kongban a SmarTonenál végezték.

Az IPv6
Az Internet robbanásszerű elterjedése, a tartalom és az adatforgalom megsokszorozódása az eredeti elsőgenerációs IPv4 protokoll számára nehezen kezelhető helyzetet teremtett. A BT által most tesztelésre kerülő IPv6 számos területen jelent előrelépést elődjéhez képest:

- Számottevően szélesebb IP címtartományt kínál, így bőven jut hely a hálózat növekedésével belépő új gépek és internetes eszközök számára. Az eredeti IPv4 a jelenlegi fejlődési ütem mellett egy évtizeden belül "betelt" volna.
- Jobb minőségű internetes szolgáltatásokat tesz lehetővé, mert képes megkülönböztetni a sürgős adatforgalmat (például élő hang- vagy videokapcsolat) a kevésbé sürgőstől (e-mail).
- Beépített támogatást kínál az azonosítási, az adatok sértetlenségét ellenőrző és a bizalmas funkciók számára, így nagyban megkönnyíti a biztonságos elektronikus kereskedelem elterjedését.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!