Berta Sándor

Nanotechnológiás háttérvilágítású televízió az LG-től

Az LG Electronics bejelentette a nanotechnológián alapuló LED háttérvilágítást használó új generációs televízióját. A készülék elsősorban tűéles képminőségével emelkedik ki a mezőnyből.

Az LGE LEX8 az első televízió, amely a NANO Lighting Technology-t alkalmazza. Az eszköz hivatalosan a héten kezdődő berlini Nemzetközi Híradástechnikai Kiállításon (IFA) mutatkozik majd be és Dél-Koreában a 47, illetve az 55 colos változata már napokon belül kapható lesz. A gyártó célja egyértelmű: szeretné még magasabbra tenni a lécet.

"Az első nanotechnológiát használó televízió megalkotásával cégünk folytatja az új tévés technológiai szabványok kidolgozásához vezető utat, s bebizonyítja, hogy képesek vagyunk előrelendíteni az otthoni szórakoztató elektronikai fejlesztéseket. Ha az emberek meglátják az LEX8-ast, nem akarnak majd visszatérni a hagyományos LED-LCD tévékhez. Pontosan olyan lesz ez, mint amikor valaki már látott egy HD-felvételt, akkor az utána már nem nagyon akar hagyományos televíziót nézni" - jelentette ki Simon Kang, az LG Home Entertainment elnök-vezérigazgatója.


Az új technológiánál a háttérvilágítás sokkal egyenletesebb és hatékonyabb, egyúttal az egész képfelületen eloszlik. Ennek, és a 400 Hz-es technológiának köszönhetően nagyon tisztán jeleníthetők meg a tartalmak. A panel és a készülék rendkívül vékony, előbbi vastagsága csupán 0,88 cm, míg utóbbié csak 1,25 cm. Ezzel ez az eszköz a világ legvékonyabb FullHD felbontásra képes LED-kijelzője.

Az LGE új modellje képes a 3D-s felvételek megjelenítésére, tartalmazza a Picture Wizard II, a Clear Voice II, illetve a Micro Pixel Control funkciót - utóbbival beállítható akár az egyes képpontok színtelítettsége és színmélysége is. A készülék két, egyenként 7 Wattos hangszórót, valamint USB 2.0 portokat kapott és támogatja a DLNA szabványt, így alkalmas a multimédiás felvételek lejátszására. A NetCast funkciónak köszönhetően pedig képes az online tartalmak megjelenítésére is. A LEX8 nem lesz olcsó, az 55 colos változat bevezető ára Dél-Koreában 9,9 millió won lesz, amely több mint 6500 eurónak felel meg.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • cloud.strife #40
    Mivan intenetbetyár, talán ha benéznél a boltba.......
  • andersh #39
    G20:
    Nem zöldes a fekete?
    Nem tükröződik a képernyő az üveg felület miatt?
    Nem szürkés és halvány a fehér?

    Dehogynem.
    Egy 200-300k-s CCFL-es LCD is simán übereli.
  • willcox #38
    Az analóg jel egy kicsit más tészta.
    Nagyon sok múlik az antennajelen, jó minőségű tuner kell, szükséges jó elektronika a különböző zajszűrésekhez, stb. A képarányból adódó problémák analóg jel vétele esetén a többihez képest elhanyagolhatóak.
  • kvp #37
    Jo kephez az 576p-s jelet egy 1200p-s monitoron pl. ketszeres nagyitassal erdemes nezni, tehat 1152p-s felbontasban, 2*24 pixeles fekete kerettel. Igy torzitas, szuresi elkenes es extra zaj nelkuli nagyitott kepet kapunk. Amelyik tv vagy pc-s tv szoftver ezt az uzemmodot tudja, azon az analog jel is jo minosegben fog megjelenni. (felteve, hogy a tv/monitor frissitese szinkronban van a bejovo keppel, tehat 50Hz-es tv jel eseten 50 vagy 100Hz, amerikai adasnal 60 vagy 120Hz, 24 fps-es mozifilmekhez pedig 72Hz)
  • willcox #36
    A T-Home HD beltériként Intek STB-t ad. De ilyet csak az kap, aki HD csomagra előfizet. A STB-nak van HDMI kimenete is. A minőség jó. Az INTEK-en beállítható, hogy a jelet 576p (SD), 720p (HD), vagy 1080i-ben (full HD) adja ki.
    Azt már tévéje válogatja, hogy a tunere milyen. Ha STB-ről kapja a tévé a jelet, akkor monitorként funkcionál.
  • JTBM #35
    Van valakinek tapasztalat arról, hogy t-kábel HD beltéri egység milyen minőségű SD jelet ad?

    Feltételezem, hogy annak a kimenete már HDMI, tehát elvileg a HDTV egy eleve nagy felbontású jelet kap, ami esetleg lehet jobb minőségű, mintha a saját tunerje készítette volna.
  • willcox #34
    Az enyém is lejátszik sokmindent. Avi, wmv, asf, mpg, mkv, mp4, ts, stb. Mondhatnám úgy is, hogy internetről letölthető videókat mindet le tudja játszani. Sőt, youtube videókat is tudok internetről nézni :)
  • lcee #33
    Tudom hogy a 720p-is HD :)
    De csak azért mondtam mert a tv és a lejátszó úgy jeleníti meg hogy szinte nem is lehet különbséget látni.
    TV-m csak divx kompatibilis, de ha lejátszana mindent valószínűleg akkor is lenne médialejátszóm, az hogy nagyjából visz dolgokat az nálam nem elég.
    A Panasonicnál médialejátszás terén amit a legtöbbször használok, az a AVCHD lejátszás. SD kártyát kiveszem a fényképezőből, és átteszem a tv-be, és játsza a képeket is AVCHD videókat is. LG, SAMSUNG-nál ez nem mindig van így, sok tvjük nem tudja, igaz nem is ők találták ki :) (Hanem a PANASONIC és a SONY :) )
  • willcox #32
    A 720p is HD, csak nem full HD (1080p).
    Az én tévém képes lejátszani mindenféle külső lejátszó nélkül is egy csomó formátumot.
    A plazmának a kisebb fényerő a hátulütője az LCD-hez képest.
    Itt jegyezném meg, hogy a LED háttérvilágítás sem képes olyan fényerőt produkálni, mint a CCFL.
  • lcee #31
    Az SD megjelenítése is a technológián múlik, nézz meg egy plazma tv-t SD képpel, bár boltban eleve fényárban, úgysem fog tetszeni....
    Bár G20-nak fényben is jó képe van, régieknél nem volt ilyen jó.
    Én személy szerint HD-nél is sokkal jobban meg vagyok elégedve ezzel.
    De nem csak blu-ray filmeknél van ilyen jó képe, hanem egy 720p-s film is jól néz ki, és még egy divx is jól néz ki DUNE HD BASE 3.0-ával lejátszva....
    Nálam ez van, aki nem hiszi nézze meg :)