SG.hu

Előfizetéssel adna örökéletű egeret a Logitech

A Logitech vezérigazgatója, Hanneke Faber elmondta, hogy egy napon olyan egeret árulhatnak, amelyet a vásárlók „örökké” használhatnának. A vezető szerint egy ilyen egér „nem feltétlenül szuper messze van”, és a szoftverfrissítésekre támaszkodik majd, amelyeket előfizetéses modellen keresztül tesznek elérhetővé.

A Logitech októberben kinevezett vezérigazgatója, Hanneke Faber elmondta egy interjúban, hogy a cég innovációs központjában mutattak neki „egy örökkévaló egeret”, melyet egy szép, de nem „szuperdrága” órához hasonlított. "Nem tervezem, hogy valaha is eldobom azt az órát. Akkor miért dobnám ki az egeremet vagy a billentyűzetemet, ha ez egy fantasztikus minőségű, jól megtervezett, szoftverrel támogatott egér?" A Faber által vizionált koncepcióegér „egy kicsit nehezebb”, mint a tipikus egér, de amiért a Logitech számára érdekes a hosszú életre szóló potenciál, az a folyamatosan frissített szoftverek és szolgáltatások ötlete.

Hogy egyértelmű legyen, a Logitech nem jelentett be konkrét terveket egy ilyen termék kiadására. Faber azonban optimistának tűnt egy olyan egér gondolatával kapcsolatban, amelyet az embereknek soha nem kell lecserélniük. A kihívást az jelenti, ismerte el, hogy olyan üzleti modellt kell találni, amely támogatja ezt az elképzelést anélkül, hogy túlzó hardverárat követelne meg. "A cuccainknak meg kell változnia, de vajon a hardvereknek is meg kell változniuk?” - tette fel a kérdést. „Nem vagyok benne olyan biztos. Nyilvánvalóan néha meg kell majd javítanunk, és ki kell találnunk, mi az az üzleti modell. Ma még nem vagyunk az örök egérnél, de izgat a gondolat”.

Az újságíró, Nilay Patel felvetette, hogy az „örök egér” 200 dollárért megvalósítható, ami ugyan drága lenne a tipikus egerekhez képest, de nem ez lenne az első három számjegyű árú számítógépes egér. Mégis, a 200 dollár körüli árcédula a célközönséget a profikra és a rajongókra korlátozná. Ezzel szemben egy egér vagy billentyűzet átlagos ára 26 dollár - mondta Faber. A Logitech a növekedést drágább eszközök értékesítésével kívánja elérni, és az „örök egér” ezen terv része lehet. Alternatív megoldásként az egér hardverének árát előfizetési díjakkal lehetne támogatni. A szoftverfrissítések szükségessé tételéhez a Logitechnek meg kellene győznie ügyfeleit arról, hogy egy alkalmazással vezéreljék az egeret. Az ilyen szoftverek programozhatóságot és makró támogatást kínálhatnak, de az állandó futtatásuk szükségessége kellemetlen, a számítógép erőforrásait felemésztő tényező lehet. Már az sem volt nagy siker, amikor az év elején a Logitech egy ChatGPT indítóprogramot adott a perifériáihoz.


Az előfizetéses modellek egyre népszerűbbek a vállalkozások közötti (B2B) és a fogyasztókat célzó (B2C) techvállalatok körében, mivel a hardvereladásnál megbízhatóbb ismétlődő bevételi forrást kínálnak. Faber szerint az előfizetéses szoftverfrissítések azt jelentenék, hogy az embereknek nem kellene aggódniuk az egerük miatt. Az üzleti modell hasonló ahhoz, amit a Logitech már most is csinál a videokonferencia-szolgáltatásokkal, de perifériák teljes körű használatáért fizetendő rendszeres díj elriaszthatja az ügyfeleket. A HP hasonló ötlettel próbálkozik a bérelhető nyomtatókkal, amelyekért havi díjat kell fizetni. A nyomtatók abban különböznek az örök egér ötletétől, hogy a HP hardver a HP tulajdonában van, nem pedig a felhasználóéban. A nyomon követéssel és a folyamatos kiadásokkal kapcsolatos aggályok azonban hasonlóak.

A Logitech vezérigazgatója nem beszélt arról, hogy milyen tartóssági jellemzőket igényel egy örök egér. A könnyebb saját kezű javítás és a frissítések lehetővé tétele azonban más megközelítést jelentene egy hosszabb élettartamú számítógépes egérrel kapcsolatban, amely közvetlenebbül vonzaná a felhasználókat. A Logitech már most is árul alkatrészeket egyes egerek és egyéb kütyük házi javításához, és a nem lenne túl nehéz mindezt kibővíteni, hogy több alkatrészt tartalmazzon, több útmutatót kínáljon, és több terméket támogasson. Az „örök egér” számára is előnyös lenne az saját kezű javíthatóságot szem előtt tartó tervezés. Az olyan funkciók, mint az egérgombok kapcsolóinak cserélhetősége a frissítés/javítás érdekében; könnyen cserélhető burkolatok, kerekek és lábak; levehető kábelek; és testreszabási lehetőségek - mindezt könnyen elérhető alkatrészek és útmutatók kíséretében - nagyban hozzájárulhatnának ahhoz, hogy egy olyan egér készüljön, amely megfelel a felhasználók hosszú távú igényeinek.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • wraithLord #11
    A frissítés az nagyon fontos, nehogy véletlenül túl sokáig működjön normálisan, ha valaha is működött normálisan. :D

    Az embernek általában nem 1 egere van, hanem több, nekem pl. külön van munkára, játékra, utazáshoz stb. Illetve több gépem is van. Azt biztos olcsó lenne "bérelni".
    És szerintem az ember vagy igényes az egerére, vagy nincs is egere, hanem tapicskol meg trackpadezik. Max. valami olcsó wireless "hordozható" egér, az azért szokott lenni a legtöbb embernek.

    Az Apple felhasználóknál ez lehetséges, hogy működne. Nekik van egy szentélyük, amiben ott áll az egy darab high-end Mac a fordított egygombos izével... :D A MacBookhoz meg nem kell egér, mert az Apple trackpad "a világ legjobb trackpadje". Nekik ez a koncepció lehet, hogy eladható lenne. :D A Logitech árul is úgy egereket, hogy productivity egér Machez, szóval lehet, hogy nem is lőttem annyira mellé. És nem is rosszak, nekem is van egy MX Master 2S, csak én nem Mac-kel használom. :D
  • ximix #10
    Érdekes a hölgy gondolatmenete, a legtöbb egeres topikban azt ajánlják a saját memóriás egereknél, hogy telepítsd fel a szoftvert, állítsd be az egeret, aztán töröld a szoftvert, többet nem lesz rá szükséged.
    Persze, mint gyártó sok lehetőség van a kezében magához láncolni a felhasználókat, de az lehet egyben a végét is jelenti a magánszférában, az vállalkozói, irodai felhasználásban meg valami olyan pluszt kell adjon ami miatt őket választják a havidíjas konstrukciójukkal, az nem lesz egyszerű.

    Inkább mentek volna rá arra, pl: ha a felhasználó beszkennelné a tenyerét egy cm skálával akkor valami a kezébe illő egérburkolatot adnának, lehetne a víztisztától a rácsozott burkolatig minden, vezetékek garmadája vagy épp vezeték nélkülivé alakítás, tokozott cserélhető mikrokapcsolók többféle nyomáserősségű változatban, magyarán egy moduláris egeret csinálnak és akkor a ha megkopott a burkolat x év után veszek rá valami másikat és ..ect
  • takysoft #9
    Hát azért az "innováció" dologba belekötnék igazából.
    A 10 éve vásárolt G502 Proteus-om épp ugyanolyan jó, mint amikor megvettem. Megnéztem mi van ma a kínálatban...

    Az innováció: A G502-nek már van RGB színes változata is (az enyém kéken világít), és van vezeték nélküli típus is.
    Amúgy 1:1 ugyanaz az egér.

    Razer: Ugyanaz a DeathAdder egér van 2006 óta. Innoválgatva persze iterációról iterációra, ergo minimál fejlesztések.

    Az egér egy már megoldótt probléma. Sokan próbálták máshogy, jobban, érdekesebben. Nem kell. Ez egy megoldott probléma. Még az Apple-nek kéne lassan rájönni, hogy a töltőportot nem tesszük az egér aljára. De minden más gyártó ezt meg megoldotta.
  • takysoft #8
    Ahogy mondod!
  • takysoft #7
    Hát én egy előfizetésért azért nagyjából várok is valamiféle szolgáltatást.

    Az egér az meg egy megoldott probléma. Van rá egy nagyjából 20 éve fix USB szabvány, sokkal többre meg nincs szükségem. Oké, az plusz, ha állítható a DPI, és ezt mondjuk egyszer be kell konfigurálni az eszközön.

    Én 2014 nivemberében vásároltam a Logitech G502 Proteus Core egerem. Ez egy igen sikeres széria első iterációja volt amúgy. A mai napig problémamentesen működik :)
    Na most ennél "örökebb" egér nem nagyon kell nekem.

    Mondom, én tökre elhiszem, hogy profitot akarunk maximalizálni, meg egy előfizetés MINDIG többet hoz a konyhára, mint egy értékesítés, lást Adobe vagy az MS újabb modelljei (Pl Office)

    De vannak dolgok, amiket azért fontos észben tartani.

    -Igen, az Adobe egy rohadék, de nem nagyon van alternatívája. Nem mondom, hogy nincs másik kreatív suite, vagy egy-egy alternatíva a Photoshopra, Lightroomra vagy Premiere-re, de mindenki ezeket tanulja, ismeri.
    -Még az MS se volt akkora retardált idióta, hogy előfizetés mögé tegye a Windows-t. Pedig hidd el, gondolkodtak rajta eleget :D De nincs az a OneDrive meg egyebek, ami legitimizálná.
    Ami amúgy érdekes, mert az OS amúgy egy service. A vírus kereső adatbázisa, a biztonsági frissítések, az új funkciók amik meg-megjelennek...
    De nem merte meglépni. Mert koporsószög lenne.

    Na az egér... az egér az nem ilyen :D
    Csinálni kell jó egeret, és beletörődni, hogy egy usernek 10-15 évente egy egeret adnak el. A Logitech mostanság nem törődött bele ebbe, és meg is lett az eredménye. Szarok a mikrokapcsolóik. És elkezdett a nép Razer-t venni.
    Utoljára szerkesztette: takysoft, 2024.08.01. 09:24:13
  • Macropus Rufus #6
    ez jó nagy hülyeség. Ez az az öltet mi már hamvában holt.
  • ZenMillitia #5
    Nem fogok SEMMIRE elofizetni. Irritalo ha egy ceg mint valami eloskodo szedi a szamlat. szepen azt veszem meg amit akarok es egyszer. egyedul a telefonszolgaltatonal,stb oke. ne az en szamlamon eloskodve akarjanak maguknak biztonsagot. biztos valami buta jogasz talalhatta ki ezt is. haszntalan pokhendi eloskodok azok is.
    Utoljára szerkesztette: ZenMillitia, 2024.07.31. 12:40:16
  • RJoco #4
    Több hatalmas probléma is van ezzel a koncepcióval.

    Egyrészt az "innováció" (eladhatóság) miatt állandóan változnak az egerek. Kifutnak, újak kerülnek a polcokra. Vagyis, ha javíthatatlanul tönkremegy az 5 éves egerem, akkor nem valószínű, hogy kapok helyette egy ugyanolyat. Vagyis át kell esnem egy egérválasztási mizérián. Ami egyáltalán nem garantálja, hogy Logitech egeret fogok választani, főleg, ha a kínálatuk nem tetszik.

    Nem tudom, hogy melyik szoftverre gondolnak, de a GHub egy hulladék. Az LGS legutolsó verziója érdekes mód már nem támogatja azt az eszközt, amit egy korábbi verzió támogatott. A profilok átvitele nem működik.
    Ha figyelembe veszem, hogy a frissítésekkel gyakran elcseszik a jó dolgokat, vagy egyszerűen csak megváltoztatják a már megszokott kinézetet kérés nélkül, akkor inkább nem kérek belőle. Mert sajnos a mai világban ez a tendencia.

    És akkor az adatgyűjtős mizériáról már ne is beszéljünk, ami szintén egy visszatartó tényező.
    Meg ugye mi van az offline gépekkel? Nem lehet majd használni az egeret?

    Esetleg a melóhelyeknek ez jó lehet, vagy akinek teljesen mindegy, hogy milyen eszköz kerül a keze ügyébe, a válogatósaknál (mint én) ez nem fog működni.

    Nem véletlen nincs HP nyomtatóm és soha nem is lesz HP nyomtatóm.
  • SupraMKIII #3
    Tehát, röviden, ez egy bérleti konstrukció. Vagy még rosszabb.

    Nagyon vicces a hölgy. A logitech, meg a csodálatos softverei.
  • kvp #2
    Itt az orok eger nem azt jelenti, hogy a hardver orokke birja, hanem azt, hogy ha leall a havidij fizetesevel a berlo, akkor letiltjak az egeret. Ha pedig tonkremegy valami, akkor az elofizeteset megtartva tud csere egeret rendelni. (amig postafordultaval megjon, addig gondolom nem egereszik)

    Szoval a lenyeg az, hogy a hardver minel nagyobb resze legyen berelt, havidijas, mivel ez garantalja a fix bevetelt, lehetoleg barminemu koltsegek nelkul.

    A HP nyomtato eseten is meg kell venni a nyomtatot, csak a tintapatron berelt bele, de ha egyszer ilyen berelt patront tesz valaki a sajat nyomtatojaba, akkor onnantol csak berelt patronnal fog menni es ha nem fizet, akkor letiltjak. Nem csak a nyomtatast, de a lapolvasat es minden mast is.

    Ahogy en latom szinte a teljes pc ipar a havidijas berelt hardverben latja a jovot, tehat az a cel, hogy senkinek ne legyen magantulajdonban pc-s hardvere es csak havidjijas fizetos konstrukcioban lehessen uj hardverhez jutni, havidijas berelt szoftverekkel. Ha valaki nem fizet, akkor nem ferhet hozza meg a helyben tarolt adataihoz sem. Ez a jovokep maximalizalna a cegek profitjat.