Berta Sándor

A kamera kikapcsolása segíthet a Zoom-kiégés ellen

A videokonferenciák és virtuális találkozók is kiégés szindrómához vezethetnek, de a jelenség egyszerűen orvosolható.

Az Arizonai Egyetem kutatói a tanulmányukban kimutatták, hogy a virtuális videotalálkozók által okozott kiégés ellen rendkívül hatékony megoldás lehet a webkamerák kikapcsolása. A szindróma elsősorban a nőket és az új munkatársakat sújtja, mert ők azok, akiknek a legtöbbször hiányzik egy nehéz nap után a videokonferenciákhoz a szükséges energia.

Allison Gabriel, az Arizonai Egyetem professzora kifejtette, hogy komoly nyomást jelent valakinek, ha még a kamera előtt is prezentálnia kell magát. A háttérnek professzionálisnak kell lennie, az eszmecseréhez megfelelően kell öltöznie és az eseményt nem zavarhatják meg például gyermekek sem. Egy 103 személy bevonásával elvégzett kísérlet alátámasztotta, hogy a videokonferenciák rendkívül ki tudják lúgozni az embereket.

Gabriel mindezt azzal egészítette ki, hogy a kamerákat használó személyek sokkal kimerültebbek voltak, mint azok, akik nem kapcsolták be azokat. Ennek az egyik oka az, hogy sokan úgy érzik, hogy a kamerák előtt jobban kell kinézniük és összeszedettebbeknek kell lenniük. A professzor hozzátette, hogy a nők gyakran úgy érzik, hogy mindig tökéletesnek kell lenniük és félnek attól is, hogy a munkát meg kell szakítaniuk a gyerekeik miatt. Az új alkalmazottak meg attól tartanak, hogy a kamera előtt kell bizonyítaniuk, hogy lehet rájuk számítani és képesek sokat dolgozni. A kimerült dolgozók ugyanakkor pont sokkal kevesebbet tudnak hozzáadni a közös munkához. Pedig a cél az lenne, hogy az emberek azt érezzék a kamerák előtt ülve is, hogy önállóak és támogatva vannak a legjobb teljesítmény elérésében.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • lammaer #2
    Másfelöl meg érdekes hogy a kikapcsolt kamerák általában megölik a beszélgetést. Különösen a megbeszélések vezetőinek/előadóüknak szar hogy a semmibe beszélnek, kérdés nincs lehet az emberek ott se vannak....

    Illetve furcsa ez nekem hogy a személyes megjelenéshez képest (amikor még irodában volt a meeting) miért olyan extra megterhelő hogy a webkameránál nem célszerű pizsiben ott lenni - élőben meg pláne nem lehetett....

    Professzionális háttér - aki nagyon parázik hogy látják a többiek a képeket a falon, azok benyomnak egy virtuális backgroundot....

    Nekem az a tapasztalatom, a bekapcsolt webkamerák elősegítik a párbeszédet, a hangulat is jobb, a kommunikáció is jobban megy (hiszen azt senki sem kérdőjelezi meg hogy sok infó megy nem verbális módon)

    Én a webkamera kikapcsolását lustaságnak meg bújkálásnak szokam tulajdonítani :D
  • end3 #1
    Ezt a problémát Mark Zuckerberg előre "jelezte", a laptopjára már évekkel ezelőtt felhelyezett sebtapasszal. (A tömegek miért nem az okos emberek okos megoldásaira figyelnek és csinálnak divatot belőle?)

    Úgy kicsit lehetett volna fékezni a hatalmi célokból erőltetett, az emberiség világméretű rabosítását jelentő profilalkotást és biometrikus azonosítás lehetőségét. (Ja, hogy ez csak a muszlim "tenoristáknak" fontos kérdés? Úgy tűnik, sok dologban okosabbak a nyugati, civilizált embertípusnál a Korán-hívők.)
    Utoljára szerkesztette: end3, 2021.09.02. 08:07:48