SG.hu

Attack on Titan 2

Kiadó: Koei Tecmo
Fejlesztő: Omega Force
Honlap

Rendszerkövetelmények:
Minimum: Intel Core i7-870 Quad 2,9 GHz-es vagy AMD FX-6350 processzor, Nvidia GeForce GTS 450 vagy ATI Radeon HD 5770 grafikus kártya, 4 GB RAM, 25 GB szabad hely a merevlemezen
Ajánlott: Intel Core i7-2600 4-Core 3.4 GHz-es vagy AMD FX-8350 processzor, Nvidia GeForce GTX 760 vagy ATI Radeon HD 7950 grafikus kártya, 8 GB RAM, 25 GB szabad hely a merevlemezen
Hasonló játékok: Attack on Titan
Kategória: külsőnézetes akciójáték

Az egyre népszerűbb anime, a két film és a középszerűen sikerült első epizód után máris itt az Attack on Titan videojáték folytatása, mely ismét egy igazán különleges akciójátékként ivódott be emlékeinkbe. Játéktesztünkből pedig most azt is megtudhatod, hogy miért!

A Hajime Isayama által 2009-ben életre hívott Attack on Titan anime alaposan felforgatta a különleges japán animációs sorozatok világát, aminek az oka leginkább különleges világában, egyedi megközelítésében, valamint a nyugati szem számára is befogadható koncepciójában keresendő. Nem véletlen, hogy a franchise rövid időn belül világhírnévre tett szert – tavaly a legkelendőbb mangasorozat volt –, mint ahogyan az sem, hogy a jogtulajdonosok lehetőséget adtak arra, hogy más közegben is terjedhessen az Attack on Titan név, így 2016-ban hasonló címmel a főként kiváló hack and slash-műveiről ismert Omega Force megalkotta az első videojátékos adaptációt.

Bár a sajtó akkor nem volt elájulva tőle, a rajongók mégis imádták a végeredményt, és mivel az anime sikere töretlen, szinte biztosak voltunk a folytatás érkezésében, ami a napokban annak rendje és módja szerint landolt a szerkesztőség tesztasztalán. Ismét sikerült nagy örömet okozniuk a fejlesztőknek a különleges világ kedvelőinek, hiszen a szimplán Attack on Titan 2 címmel megjelent alkotás minden téren szebb és jobb is lett elődjénél, tehát kis híján olyan hatást kelt, mint egy interaktív animációs film.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Bár a játék története ezúttal sem érdemel Oscar-díjat, ellenben sokan a sorozatot sem pont ezért kedvelik, sokkal inkább a zseniális posztapokaliptikus világa miatt, ami szinte teljes egészében megegyezik az általunk ismert univerzummal, csakhogy az embereket önmaguk helyett hatalmas óriások veszélyeztetik, akik megvadulva támadnak rá a településekre, és ontanak ki közben számtalan életet. Ebben a különc kis világban éppen ezért szükség volt egy speciális hadsereg felállítására, melynek tagjai azért viszik vásárra a bőrüket minden nap, hogy megvédjék az embereket a hatalmas gigászoktól.

Ennek a haderőnek az ifjú tagjaivá válhatunk mi is az Attack on Titan 2-ben, hogy az anime első és második évadából építkező történet részeként folyamatosan megküzdjünk a legkülönfélébb tulajdonságokat felvonultató Titánokkal. A sztori nem túl mozgalmas, fordulatok is alig találhatók benne, ellenben kiválóan kiegészítik a két évad eseményeit, bár a rajongók többsége szinte biztos, hogy nem emiatt, sokkal inkább az intenzív harcokért kedveli majd meg a végeredményt.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Az Attack on Titan 2-ben ugyanis a folyamatos küzdelmeken lesz a hangsúly, melyek mindegyike hatalmas, szabadon bejárható pályákon zajlik majd. Hol sűrű erdők, hol egy nagyobb város vár ránk, a lényeg minden esetben az, hogy az agresszív óriásoknak pusztulniuk kell, akiket rendszerint az animéből jól ismert karakterek társaságában dönthetünk le a lábukról. A küzdelmek nemcsak hihetetlenül tempósak, hanem páratlanul látványosak is, hiszen választott hősünkkel többet leszünk majd a levegőben, mint a földön, ami nem meglepő annak fényében, hogy mekkora ellenfelekkel küzdünk.

Ehhez természetesen egy speciális eszközre lesz szükségünk, melyet úgy hívnak, hogy 3D manőverfelszerelés, ami konkrétan gombnyomásra köteleket lő ki a környező tereptárgyakba vagy magába a Titánokba annak érdekében, hogy mi a levegőbe tudjunk emelkedni, és túlzás nélkül Pókembert megszégyenítő módon – még a hálóhintázás is visszaköszön a játékban – tudjuk odarántani magunkat az óriás korábban kiválasztott testrészéhez. Mindeközben egy speciális gáz segítségével még turbózhatjuk is hősünk sebességét, de hogy a harcok egy kicsit taktikusabbá váljanak, a fejlesztők lehetőséget adtak például arra, hogy mi válasszuk ki, az ellenfél melyik végtagját támadjuk meg. Ám fontos lesz az időzítés is, hiszen csak akkor vihetünk be sikeres találatot egy gigásznak, amennyiben jókor sújtunk le rá a pengéinkkel.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Ha elég ügyesek vagyunk, már az első suhintással levághatjuk a szerzetek lábát vagy kezét – természetesen a lefejezés a leghatásosabb –, amiből egyértelműen következik, hogy az Attack on Titan 2 a látvány tekintetében egészen brutális képsorokat tár elénk, noha ezzel egyetemben egy kicsit röhejes is, amikor egy hatalmas teremtmény lábak nélkül vergődik, pláne hogy amúgy is elég furcsán mozognak ezek a különös lények. A küzdelmeket tovább bonyolíthatjuk azzal, hogy csapattársaink felett is átvesszük az irányítást, amire csak közvetetten van lehetőségünk, és elég körülményes is parancsokat osztani, de néha érdemes szenvedni vele, mert egy jól összehangolt kezdőtámadással, illetve megfelelően erős társkarakterekkel akár már az első csapások során mozgásképtelenné tehetjük az óriást. Már amennyiben egyedül van!

A küzdelmek az intenzitás mellett igazán látványosak, hiszen a Titánok folyamatosan törnek-zúznak maguk körül, egészen félelmetesek harc közben, miközben a taktikus vonalat azzal erősítették a fejlesztők, hogy állandóan gondoskodnunk kell az utánpótlásról, a 3D manőverfelszerelés feltöltéséről, az életerőnket regeneráló szerekről, a pengékről és így tovább. Sőt mi több, az egyjátékos kampány mellett számtalan multiplayer mód is vár ránk, ezáltal kooperatív küzdelmeket és csapatos összecsapásokat egyaránt átélhetünk benne – ezzel fokozva az élményt –, de megismerhetjük a Titánok oldaláról is a harcot.

Bár az Omega Force az akciók kivitelezéséhez ért a legjobban, ugyanakkor az Attack on Titan 2-ben messze nem csak folyamatos ütés-vágásban lesz részünk. Olyannyira nem, hogy két küldetés között a kiképzőtáborban rengeteg mellékes teendő vár ránk, ismerkedhetünk például csapattársainkkal – a jó kapcsolat alapvető fontosságú lesz ahhoz, hogy a csatákban sikeresek legyünk –, de itt tudjuk majd fejleszteni magunkat, a kereskedőknél pedig eladhatjuk a küzdelmek alatt összegyűjtött dolgainkat, sőt vásárolhatunk és craftolhatunk is magunknak. Bár utóbbinak nem sok értelme lesz, ellenben a fejlesztéseknek igen, hiszen így tehetjük felszereléseinket is egyre erősebbé, ami magasabb szintű óriások ellen elengedhetetlen lesz.

Klikk ide! Klikk ide!

Klikk ide! Klikk ide!

Grafika: Bár az Attack on Titan 2 nem egy kiemelkedően szép játék, ellenben az összhatás kellemesnek tekinthető, pláne annak fényében, hogy az ajánlott gépigényt meghaladó számítógépen nemcsak elméletileg, hanem gyakorlatilag is nagyszerű látvány vár ránk masszív 60 fps mellett. Maguk a küzdelmek elképesztően látványosak, az effektek csinosak, a karakterek kidolgozása is rendhagyóan részletes, az átvezetők pedig akár az animéből is lehetnének, noha mindennek dacára például a pályák kidolgozottsága borzasztó, üresek és kietlenek, a fizika katasztrofális, a rombolás során látható modellek pedig egyenesen siralmasak. Ezt leszámítva azonban az összkép mégis egészen kellemesnek tekinthető!

Kezelőfelület, irányíthatóság: A japán játékok szinte mindegyikére jellemző, hogy az irányítás szempontjából kritikán aluliak, azonban szerencsére az Attack on Titan 2 ezen a téren is példamutató lett. Bár tökéletesnek nem neveznénk, hiszen a kamerakezelés eléggé élvezhetetlenre sikerült, hovatovább a „hálóhintázás” során is gyakran várnak ránk anomáliák, ezeket leszámítva azonban még billentyűzettel és egérrel is nagyszerű élményekben lesz részünk. Meglepően jó teljesítmény ez az Omega Force-tól!

Játszhatóság: A szavatosság szempontjából már szerencsére egyáltalán nem panaszkodhatunk az Attack on Titan 2-re, hiszen a játék a kellemes hosszúságú kampány mellett még többjátékos élményekkel is kecsegtet. Bár a történet lehetett volna egy kicsit kellemesebb és fordulatosabb is, lévén alig történik benne valami extra – már a sorozathoz mérten –, sőt a harcok is kicsit egysíkúvá válnak egy idő után, de ezeket leszámítva nincs miért zsörtölődnünk.

Intelligencia, nehézség: A játék a nehézség tekintetében nem állít elénk legyőzhetetlen feladatokat, ugyanakkor a kisebb hibák és hiányosságok mégis megnehezíthetik néha a dolgunkat. A rossz kamerakezelés például gyakran nem teszi lehetővé, hogy a megfelelő szögből lássunk rá a Titánokra, így gyakran sokadik próbálkozásra is lehetetlen lesz a jó végtagot eltrafálni. További gondot okoz néha, hogy a mesterséges intelligencia sincs a helyzet magaslatán, ami bár egyfelől könnyebbé teszi az élményt, hiszen az óriások szinte semmit sem csinálnak, ellenben meg is nehezíti a küzdelmeket, mert amennyiben támadnak, akkor szinte biztos, hogy csak mi leszünk a célpontok, mintha a többiek ott sem lennének. Könnyen észrevenni mindezt már abban is, hogy csapattársainkat szinte soha nem markolják meg, ellenben minket gyakran próbálnak meg összeroppantani, hogy nagy egércsapkodások közepette próbáljunk meg szabadulni szorításukból.

Hangok, zene: A játékban megtalálható japán szinkronok megítélése ugyan maximálisan emberfüggő, ellenben a középszerű zenék vagy a hanghatások szempontjából üres pályák már olyan tényezők, melyek kapcsán kijelenthető, hogy ennél azért jóval többet vártunk egy, a franchise-hoz kapcsolódó adaptációtól.

Összegzés: Mindent összevetve az Attack on Titan 2 egy kellemes, de nem túl kiemelkedő akciójáték lett a sorban, mely egyrészt teljesen hű lett az anime világához, másrészt pedig elképesztően gördülékeny és látványos küzdelmeket kínál a nagy óriások ellen. A tartalom ugyan lehetett volna változatosabb is, sőt a kisebb-nagyobb hibák és hiányosságok eltüntetésének szintén örültünk volna, de aki imádja az animációs sorozatot, az szinte biztos, hogy odáig lesz a végeredményért, még ha ez a próbálkozás sem sikerült túl maradandóra. Harmadikra remélhetőleg már jobb lesz!

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
Nem érkezett még hozzászólás. Legyél Te az első!