MTI

El fogják lehetetleníteni Oroszországban a Telegramot

Megbírságolta egy moszkvai bíróság hétfőn a Telegram üzenetközvetítő szolgáltatót, amiért nem működik együtt az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálattal (FSZB).

A Telegramra 800 ezer rubel (mintegy 3,7 millió forint) pénzbüntetést szabott ki a törvényszék, amiért júliusban hat telefonszámmal kapcsolatban nem teljesítette a FSZB kérését, és nem szolgáltatta ki a testületnek az üzenetek dekódolási kulcsát. A tárgyaláson a Telegram nem képviseltette magát. Az "orosz Zuckerbergként" emlegetett Pavel Durov által alapított cég legutóbb nyáron keveredett konfliktusba az orosz hatóságokkal, amiért nem volt hajlandó eleget tenni a cégbejegyzési kötelezettségének. Emiatt az orosz tömegkommunikációs és távközlési hatóság (Roszkomnadzor) letiltással fenyegette meg.

Durov végül közölte, hogy az oroszországi nyilvántartásba vételbe és a céges adatszolgáltatásba úgy egyezett vele, hogy egyúttal megtagadta a felhasználók adataihoz és levelezéséhez való hozzáférést. A cégalapító jelezte, hogy nem fogja betartani azokat a törvényeket, amelyek nem összeegyeztethetőek a magánszféra védelmével és a cég adatvédelmi irányelveivel, valamint hogy cége felfüggeszti tevékenységét azokban az országokban, amelyekben nyomást gyakorolnak rá.

Az FSZB szerint az áprilisi szentpétervári robbantást elkövető terroristák és "külföldi kurátoraik" a londoni központú Telegram segítségével kommunikáltak egymás között. A biztonsági szolgálat rámutatott, hogy a nemzetközi terrorszervezetek sejtjei közötti konspiratív kommunikáció a messenger (üzenetküldő szolgáltatás) "totális alkalmazásával" zajlik, és Oroszország területén a terroristák leginkább a Telegram magas rejtjelezési szintű beszélgető (chat) csatornáit használják.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Skylake #7
    Igazán tökös, keményf*szú digitális állampolgár vagy kisbogaram!

    Vajon tényleg? Lennél olyan kedves ide felírni a Facebook, és elsődlegesen használt levelezőhöz kapcsolódó loginjaidat? Valamint a netbank-os belépési kódjaidat, illetve a bankszámlaszámodat? Én, mindenki más megesküszünk akármire, hogy nem fogunk vele visszaélni, csak megnézzük, hogy jó állampolgár vagy-e.. Sőt az is lehet, hogy én, vagy bárki más ide író személy esetleg a rendőrség, a NAV, a nemzetbiztonsági szolgálatok valamelyikének a tagja. Úgyhogy legyél szépen olyan előzékeny, és állami célú autorizálás céljából add meg ezeket az adatokat itt. Köszönöm, üdvözlettel Roskomnadzor, Kelet-Európai Ügyosztály - GCHQ, 00 WC 666 részleg - NSA Dagger Complex portaszolgálat.
  • codaco #6
    Majd ha lesznek politikai ambícióid, akkor gyorsan meg fog változni a véleményed. Főleg, ha egy kevésbé demokratikus országban tennéd.
  • Andrevv #5
    Te ezt komolyan gondolod? Mert ha igen, akkor súlyos problémák vannak a fejedben. Azt elfelejted, hogy a "nyomozóhatóságok" nem mindig a nép oldalán állnak. Vegyük pl. Romániát ahol a magyar kisebbség a nemzet ellenségének van titulálva, hivatalosan fogalmazva, "nemzetbiztonsági kockázat"-ot jelentő népcsoport, az EU hallgatólagos jóváhagyásával. Bizonyított, hogy Romániában a magyarokat mind megfigyelik és bármilyen apróságra lecsapnak, még ha csak egy lövöldözős játékról is beszélgetnek messengeren (megtörtént eset, nem is egyszer). Az ilyen dolgok bűncselekménynek számítanak, mert ők úgy veszik, hogy ez is egy fajta kiképzés és majd a románok ellen fogjak használni a székely "terroristák". Ez csak egy ország, méghozzá az EU-n belül. Hány ilyen vagy ennél rosszabb van még a világon? Szóval ébredj fel és kicsit gondolkozz mielőtt ekkora baromságokat írsz.
  • T2k #4
    "Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety."

    Benjamin Franklin
  • T2k #3
    Ja persze, és azt, hogy mi a többség érdeke, azt egy kisebbség mondja meg.
    Ülj le fiam, elégtelen.
  • end3 #2
    Így van.., túl nagy árat fizethetünk ezekért a "titkolódzásokért". Másrészt, meg mindenki gondolja át, milyen tartalmú szöveget kíván a képeslap "nyilvánosan olvasható" hátoldalára írni. (Bár nem csípem a "töketlenjeit", de nem kötelező hülyének lenni, még egy terroristának sem. - A magánszféra attól lesz valódi magánszféra, hogy a konkrét és illetékes "magánzó" tudatosan védelmezi azt.)
  • lammaer #1
    Én ezesetben a spocki logika felé hajlok mely szerint "a többség érdeke felülbírálja az egyénét", szóval nyomózóhatóságok felkérése esetén ki kell szolgáltatni az adatokat, legyen az BÁRMILYEN jellegü.

    Őszintén szólva, engem speciel tökre nem izgatna hogy bármely chatelésem hatóságivizsgálat alá kerülhet...