Ötvös Tibor

Szomorú fejes ikont kap Az Emoji-film

Az Agymanók kirobbanó sikerét a Sony is megirigyelte és egy igazán izgalmas és érdekes alapötletre építve a mobilok emotikonjait állította az új mese középpontjába. Sajnos a két film közötti különbség ég és föld.

Hogy tetszett Az Emoji-film?
  • :-)
  • :-I
  • :-(
Vannak filmek, melyek kapcsán kimondottan nehéz a dolga az egyszeri kritikusnak, hiszen bármennyire is szeretné, nem tud semmi pozitívat írni egy, kimondottan a gyerekek számára készített mese kapcsán. A Sony láthatóan ugyanis megirigyelte az Agymanók kirobbanó sikerét és azt gondolta, hogy ha már kilőtte a Pixar az emberi érzelmeket akkor mi lenne, ha a mobilokon megjeleníthető érzelmi ikonok, emojik kerülnének a középpontba? Az ötletet végül tett követte és ezzel elkészült az év legérdektelenebb mozis próbálkozása.

A sztori szerint Alex, mint minden kamasz a mobiljával van elfoglalva és mikor egy rosszul elküldött szmájli miatt megorrol rá a kiszemelt lány, elhatározza hogy letöröltet mindent a telefonjáról. Az okozója a gondnak pedig Gene, a sokoldalú és be nem kategorizálható emoji, aki nem képes a nemtörődöm arcot hozni, ahogy azt a szüleitől látta, hanem szinte az összes érzelem megtalálható benne. A Mosoly által vezetett igazgatóság úgy dönt, hogy ki kell törölni a hibás ikont, mire Gene, Pacsi és újdonsült társuk, Fricska elindulnak, hogy a Felhőben húzzák meg magukat.



Maga a sztori sem a legértelmesebb, de ez még kellően érdekes is lehetne, ha bátrabban próbálkoztak volna a készítők. A másság elfogadása, önmagunk felvállalása akár még meg is jelenhetne, hiszen egy több arcot is kifejező ikon azért elég egyértelmű üzenetet hordoz magában. Azonban ezzel a lehetőséggel nem tudtak élni, helyette kapunk egy igen hosszúra nyúlt reklámot. Lépten-nyomon különböző termékelhelyezéseket láthatunk, már magában a telefonban is ezerszer elhangoznak különböző játékok és programok nevei.

Ezen felül maga az animáció is kezdetleges, bár feltehetően ez volt a cél. Az ikonok ugyanis nem kell, hogy bármely, a hangjukat adó színészre hasonlítsanak, adott a kinézetük. Szintén nem kellett sok időt fordítani az animációkra sem. Éppen ezért nem is igazán tudom, mit lehetne írni Az Emoji-filmről. Vannak jó pillanatai, ezek többnyire Pacsi nevéhez fűződnek, de akkor is egy óriási melléfogásnak, egy hatalmas bukásnak gondolom a filmet.



Reményeim szerint a Sony és minden más készítő is tanul Az Emoji-film kritikai és anyagi buktájából és jobban odafigyelnek majd arra, mit adnak ki a kezeik közül. Bár az is igaz, hogy az Igort is készítő Tony Leondis ennél többre feltehetően nem képes, hiába dolgozott még karrierje elején olyan meséken, mint A legelő hősei vagy az Egyiptom hercege. Rendezőként nem érzi a ritmust, nem képes elvarázsolni a nézőket - teszem hozzá, hogy még az apróbbakat sem. És így Az Emoji-film csak egy szomorú és síró emotikont ér.

Klikk ide!
Klikk a poszterre a nagyobb változathoz
Az Emoji-film (The Emoji Movie)
magyarul beszélő, amerikai családi animációs film, 86 perc, 2017
6 éven aluliak számára nem ajánlott!

Rendező: Anthony Leondis
Zene: Patrick Doyle
Vágó: William J. Caparella
Forgatókönyvíró: Anthony Leondis, Eric Siegel

T.J. Miller (Gene)
James Corden (Pacsi)
Ilana Glazer (Fricska)
Steven Wright (Mel Meh)
Patrick Stewart (Kaki)
Rob Riggle (Jégkrém)
Tom Kane (Idős Kaki)

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Danecay #6
    Hát ha olyan kaliberű les mint az Angry Birds akkor felejtős mert nem tudom ebből mennyivel jobbat lehet kihozni. Az Angry Birds-t letöltődöttem (és direkt nem szépítem, hogy megvásároltam) a gyerekeknek de az első lejátszás után úgy döntöttem, hogy nem terrorizálom vele őket többet, és hát ők sem igényelték, miközben minden valamire való, aktuális mesét, rajzfilmet, animációs filmet, naponta egyszer megnéznek.
    Igen, ez alapvetően egy Angry Birds kritika volt, ettől még az Emoji-film még lehet jó
  • Zombee #5
    A Tom & Jerry sem lehet több, mégis 0-100 éves korig élvezhető. Nem ezen múlik, felnőtteknek szóló poénok nélkül is lehet olyan filmet csinálni, amitől nem kaparja véresre magát 0-100 éves korig senki. Ez már a témaválasztáson elbukott.
  • bunny #4
    Igen, de az minimum nem maximum :)
  • hungi #3
    ez volt a baj, a cikkíró már biztosan elmúlt 6!
  • Negritis #2
    Agymanók az a cikk elején Agymenők helyett sztem
  • AnuluWork #1
    6os korhatár van a film mellett ...