Szekeres Viktor

A Trónok harca még mindig sokkal jobb, mint a The Walking Dead

Két sorozat azért megszorította a Game of Thrones-t, mely jövőre már biztos, hogy nem fog magának bezsákolni magának egy Emmy-díjat sem.

Melyik a legjobb dráma?
  • Mr Robot
  • The Americans
  • Better Call Saul
  • Downton Abbey
  • Game Of Thrones
  • Homeland
  • House Of Cards
Kihirdették a 2016-os Emmy-díjra esélyes sorozatok címeit és közreműködőinek névsorát. Az amerikai tévés akadémia díját szeptember 18-án fogják átadni 68. alkalommal, ezúttal is a Los Angeles-i Microsoft Theatre-ben. A díjátadót odakint az ABC csatorna közvetíti, itthon pedig valószínűleg az HBO is élő adásban sugározza az év egyik legnagyobb tévés eseményét. A gála házigazdája Jimmy Kimmel lesz, aki az ABC éjszakai talkshow-jának, a Jimmy Kimmel Live!-nak a műsorvezetője, mely műsor egyébként idén Emmy-jelölést is kapott saját kategóriájában. A jelöltek névsorát Lauren Graham és Anthony Anderson hirdette ki, s érdekes módon utóbbi jelölést is kapott a black-ish című komédia főszereplőjeként.


A "klasszikus" sorozatok közül a legtöbb jelölést ismét a Trónok harca (Game of Thrones) kapta, szám szerint 23-at, ezt egy másik HBO-s sorozat, Az alelnök (Veep) követte 17-tel, utánuk a további sorrend: Kártyavár (House of Cards) - 13, Szilícium-völgy (Silicon Valley) - 11, Downton Abbey és Transparent - 10-10. A limitált sorozatok között az American Crime Story - Az O.J. Simpson-ügy (The People vs OJ Simpson - American Crime Story) tarolt 22 jelöléssel, a Fargo 18-at kapott, Az éjszakai portás (The Night Manager) 12-t, az Amerikai Horror Story (American Horror Story) 8-at, míg a Gyökerek (Roots) 7-et.

Melyik a legjobb limitált sorozat?
  • The People vs OJ Simpson - American Crime Story
  • Fargo
  • The Night Manager
  • American Crime
  • Roots
A legfontosabb kategóriákban továbbra sincsenek nagy változások, a legjobb drámák között ismét csak megjelent a Trónok harca, a Downton Abbey, a Kártyavár, a Better Call Saul, valamint a Homeland - A belső ellenség (Homeland) - újoncként csak a Mr. Robot-nak sikerült betörnie az elitbe, valamint negyedik szezonjával végre a Foglalkozásuk: amerikai (The Americans) is jelen van. Idén a komédiák kategóriája is elég állandónak bizonyult, ismét jelölt lett a Modern család (Modern Family), Az alelnök, a Szilícium-völgy, a Transparent és az Unbreakable Kimmy Schmidt. Újonnan második évadjával a Feketék fehéren (black-ish) köszönt be a legjobbak közé, valamint az újonc Master of None.

A jelölt színészek között sincs olyan sok változás, mondhatni csak a megszűnt sorozatok szereplői helyére érkeztek új jelöltek. A drámák főszereplői között új névként Kyle Chandler és Rami Malek tűnt fel, valamint a Foglalkozásuk: amerikai két főszereplője, Keri Russell és Matthew Rhys. A komikusok között az újonc Master of None-ból Aziz Ansari, a tavaly jelölésre nem került Thomas Middleditch, míg a színésznőknél a 2015-ben meglepetésre kimaradó Ellie Kemper, az idén háromszor is jelölt Laurie Metcalfe, valamint Tracey Ellis Ross.

Melyik a legjobb komédia?
  • Master of None
  • Modern Family
  • black-ish
  • Silicon Valley
  • Transparent
  • Unbreakable Kimmy Schmidt
  • Veep
A jelöltek teljes névsorát az Emmy honlapján lehet végigböngészni. A csatornák közül idén is az HBO söpörte be különböző produkciói révén a legtöbb, 94 jelölést, az FX 56-ot, a Netflix pedig 54-et kapott, s 40 fölé még az NBC jutott (41).

A főbb kategóriák Emmy-jelöltjei:

Legjobb dráma

The Americans
Better Call Saul
Downton Abbey
Game Of Thrones
Homeland
House Of Cards
Mr Robot

Legjobb komédia

Black-ish
Master Of None
Modern Family
Silicon Valley
Transparent
Unbreakable Kimmy Schmidt
Veep

Legjobb animáció

Archer
Bob’s Burgers
Phineas and Ferb Last Day of Summer
The Simpsons
South Park

Legjobb limitált sorozat

American Crime
Fargo
The Night Manager
The People v. OJ Simpson: American Crime Story
Roots

Legjobb férfi főszereplő (dráma)

Bob Odenkirk, Better Call Saul
Kyle Chandler, Bloodline
Kevin Spacey, House Of Cards
Matthew Rhys, The Americans
Rami Malek, Mr Robot
Liev Schreiber, Ray Donovan

Legjobb női főszereplő (dráma)

Taraji P. Henson, Empire
Claire Danes, Homeland
Robin Wright, House Of Cards
Viola Davis, How To Get Away With Murder
Keri Russell, The Americans
Tatiana Maslany, Orphan Black

Legjobb férfi főszereplő (komédia)

Anthony Anderson, Black-ish
Aziz Ansari, Master of None
Will Forte, The Last Man On Earth
Thomas Middleditch, Silicon Valley
William H. Macy, Shameless
Jeffrey Tambor, Transparent

Legjobb női főszereplő (komédia)

Ellie Kemper, Unbreakable Kimmy Schmidt
Julia Louis-Dreyfus, Veep
Laurie Metcalfe, Getting On
Tracee Ellis Ross, black-ish
Amy Schumer, Inside Amy Schumer
Lily Tomlin, Grace and Frankie

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Palinko #13
    nem véletlen, mert ez az évad az első ami nem a könyvekre támaszkodik, szerintem előnyére változott a sorozat, de igaz hogy olvastam már olyan kritikát is aki szerint ez miatt egyszerűbb lett.
  • bdzsana #12
    Azért nem olyan rossz az de tény hogy idegesítő, hogy mindenkit kinyírnak. Az utolsó évad egész jó. Mondjuk kemény mag lázadozik is mert a pozitív karaktereknek most éppen van egy kis sikere. Hogy tehették?:D
  • Ender Wiggin #11
    Ha a WD-be is tennének csöcsöket meg muffokat és minden főszereplőt kinyírnának feleslegesen, akkor egyenértékű lenne a XXI. sz. legnagyobb tv-sorozat lufijával, a Trónok Harcával.
  • Acusio #10
    Micsoda infantilis társaság. Downton Abbey 0, Mr. Robot 12.
  • jkedzs #9
    ja hypoltak. meg ennyire van időm. általában csak egy évadot szoktam nézni, aztán ha nem tetszik, abbahagyom.

    néztem még a The Expanse-t, mivel sci-fi hiányban szenvedek. erre jó volt, technikai megvalósításban üt minden eddigi sci-fi sorozatot. de nekem túl sok nyomozgatás volt benne. elszigetelt részletekben csepegtetik a történetet, ami csak a végén áll össze. nem a történetre koncentrál a néző, hanem, hogy hogy tudja fejben összerakni a részleteket. szintén, a LOST-ból már ismert trükközés. D:

    Fresh Off the Boat cool volt még. de ez csak ilyen laza viccelődés szintjén.
    https://www.youtube.com/watch?v=1KhRKkLS_4I

    House of Cardról és a The Americansról már hallottam. majd ránézek.
  • zetortraktor #8
    Nem értem a logikát. Van vagy 60 kurva jó sorozat, a jelöltek között is jó pár, erre olyanokat nézel, amik nem tetszenek? Oké, látom, hogy ami hájpolt, csak az érdekel, de ha nem jók a tapasztalataid, akkor változtatni kéne szerintem. Miért nem a The Americanst? Vagy a House of Cardsot nézed?
  • UUUU #7
    Valar dohaeris
  • wraithLord #5
    És... ...a címnek mi köze a cikkhez? :D

    Ja, tudom. :D
  • jkedzs #4
    Better Call Saul 1.
    évad nem nagy szám, némely helyen még idegesítően bugyuta is. pl a csávó rottyant testvére, aki szuperképességekkel rendelkezik ha különböző bírósági ügyek előidézéséről van szó, akivel felveszik a versenyt a nagy gonosz mega ügyvédi irodákkal.
    LOÁL!!

    Mr Robot 1. évad
    okésnak tűnik elsőre. jó kis belülről rohadó corporate society hangulata van. lázadás. aztán kiderül, hogy a jelenetek 30%-kát a főszereplő csávókám simán behalucinálta. de persze ez nem így adták el a nézőknek. ócsó, idegesítő trükkök, hogy az utolsó részig érdekes legyen a sorozat. vergődés! második évadot már nem néztem, mi a fasznak.

    Game of Thrones 6. évad
    első két rész kuka. aztán nagyléptékben kezd el haladni a cselekmény az emberi természet legundorítóbb részeit megvillantva. a rohadó világ felé ugyanakkor több irányból érkezik a megtisztulás. fasza karakterek, emlékezetes jó jelenetek.

    a dagadt gyerek és csöves csaja részek és a csodák útján megmenekülő nyomorék a -40 fokban szerencsétlenkedései viszont idegesítőek és nem sokat adnak hozzá a sorozathoz. ez utóbbit idegesítő LOST-os flashbackekkel próbálják "érdekessé" tenni. RÖHEJ!
    annyira látszik, különösen a többi karakterrel összehasonlítva, hogy az író erőltetetten próbálja elkerülni, hogy egy jégzombi kitépje a gyerek gigáját.

    egyiknek sem adnék semmilyen díjat. ajánlani csak a GoT-ot tudom, a többi időpocsékolás.

    a többit nem láttam.
  • Whysper #3
    Azért mert Mercedes jóbban gurul az úton mint a a jet ski. ;)