Berta Sándor

Sok gyerek mindent igaznak hisz az interneten

A gyerekek sok időt töltenek a világhálón, de gyakran nem tudják felmérni, hogy valaki fizet azért, amit látnak.

Az Ofcom brit médiafelügyelet munkatársai kiderítették, hogy a fiatalok az online reklámok tekintetében könnyen összezavarhatók és hamar elbizonytalanodnak. A dokumentum legfontosabb eredményei között van, hogy a megkérdezett 12 és 15 év közötti személyek mindössze 31% százaléka tudott különbséget tenni a valódi keresési eredmények és az online hirdetések között. A 8 és 11 év közöttieknél az arány még kisebb, csupán 19 százalék volt.


Csak a 12-15 évesek fele volt tudatában annak, hogy az internetes bloggerek videóiban elhelyezett termékértékelések valójában sokszor fizetett reklámok. Azt, hogy az emberek az interneten személyre szabott hirdetéseket láthatnak, szintén csak kevesebb, mint a felük tudta. A Google által mutatott keresési eredmények igazságtartalmát a 12-15 évesek fele kérdőjelezte meg, egyötödük hitte azt, hogy a megmutatott anyagok valósak, a többiek nem igazán foglalkoztak az adott honlapok valóságtartalmával. Összességében nőtt azoknak a száma, akik úgy hiszik, hogy az interneten lévő információk "mindig valósak".


Érdekes trend, hogy a Facebook egyre inkább veszít a jelentőségéből. A 12-15 évesek csak 58 százaléka mondta azt, hogy számukra a Facebook a legfontosabb közösségi hálózat - tavaly ez az arány még 75 százalék volt. A táblagépek viszont egyre népszerűbbek és különösen a fiatalabbak esetében a legtöbbet használt eszközök az online csatlakozáshoz. 2005-höz képest a világhálón eltöltött idő több mint a kétszeresére nőtt. A 8-11 évesek hetente 11 órát vannak az interneten, a 12-15 éveseknél ez az időtartam 19 óra. Végül fontos megemlíteni, hogy egyre gyakrabban van internethozzáférés már a gyerekszobákban is.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • zola2000 #23
    "okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak amit olvasol, zseniális ha tudod melyik felét" :)
  • Tarathiel2 #22
    Még szerencse hogy itt vagy nekünk, fényességes helikopter, aki onnan a magasból oktatja az agymosott tömeget.
  • Tetsuo #21
    Valakivel összekeversz. ;-) Soha nem sunnyogok és pont azért kritizálom az alabbi személyeket, mert ragaszkodom a tényekhez, talán tulságosan is.
    Mi az hogy CSAK személyeskedek és LOL-ozok? A személyek konkrét példaként voltak megemlítve. Vagy azt várod, hogy linkeljem a baromságaikat?
    Ott a "Biztonságpolitika" és a "Közel-keleti konfliktusok" topik, az összes hozzászólásuk az alábbi kijelentésemet támasztja alá.
    De nem ők a fontosak, csupán megemlítettem, mint példákat... a legtöbb ember el van tévedve a média világában - ugyanis a manipulált, agymosott ember alkotja azt a birka tömeget, amelyik végülis hatalmat ad a politikai-gazdasági döntéshozóknak.
  • gforce9 #20
    Igen, persze. Nem egyszer kérdeztem konkrétumot és mindig sunnyogtál és ködösítettél. Most is csak személyeskedsz és LOL-ozol. Önkritikát gyakorló ember ilyenkor nem LOL-ozik, hanem elgondolkozik. Ugyanis nem biztos, hogy minden kritika alaptalan.
  • Tetsuo #19
    Perszepersze. LOL
  • Cat #18
    "Én már azt is megkérdőjelezem hogy az ugyebár nyugatellenes iszlám államban, tényleg olyan őrültség van mint mondják "

    Mindent meg lehet kérdőjelezni, csak aztán van amibe belehal az ember :/

    Kalapáccsal verhették agyon a bécsi lányt, mikor szökni próbált az Iszlám Államtól

    Utoljára szerkesztette: Cat, 2015.11.25. 12:02:05
  • zola2000 #17
    Ugyan, a médiából folyamatosan az jön, hogy az elvileg japánellenes kínában diktatúra van, és mindent cenzúráznak, japánszövetséges amerikában meg fene nagy szabadság meg minden, aztán: a nagyon japán playstation játékoknál az amerikai verziók mind cenzúrázottak a moe chronicles, a dead or alive xtreme 3 úgy kerüli meg az amerikai cenzúrát, hogy a kínai cenzurázatlan verzióra tesznek angol feliratot -> itt valami sántít.

    Én már azt is megkérdőjelezem hogy az ugyebár nyugatellenes iszlám államban, tényleg olyan őrültség van mint mondják (de csak azért mert úgy gondolom hogy olyan fanatikus őrültség ahogy a nyugati médiában bemutatják össztársadalmi szinten nem létezhet, aztán fogalmam sincs lehet hogy mégis, de a lényeg hogy a médiának nem szabad vakon hinni főleg ha a nyugati média mond valamit nyugattól eltérő főleg nyugatellenes helyekről.
  • overseer-7 #16
    a sok hülye gyerek
  • Skylake #15
    Ez nem csak a gyerekekre igaz, hanem szinte mindenkire. Ha egy dolgot stúdióban mondok el, ahol média-parasztvakítás teljes közvetlen és közvetett, emocionális és tudatalatti értelemben ható széles eszköztára rendelkezésre áll, akkor többen fogják beszopni, mintha ez csak egy helyszíni képriportban lenne elmondva, tartalmában ugyanúgy.

    A legtöbb felnőtt kőkeményen szervilis. Ebből él például csalók egész hadserege. Ami le van írva, úgy van leírva, és amilyen formában le van írva, azt elhiszik. Ez szükségszerű, mivel az emberi gondolkodás igyekszik e téren takarékosan működni (sok a befogadandó inger az érzékszerveink által), így ha valamilyen közlés olyan sémába van rendezve, ami korábban az adott személy nézőpontjából igaznak bizonyult, akkor az könnyebben megy át, és könnyebben hiszi el. Erről szól az összes csillogás, ahogy a hírek és reklámok, és általában a média fel vannak építve. És ezért hatalom a média.
  • SupraMKIII #14
    A személyeskedéstől függetlenül való igaz, hogy a felnőttek 80%-a is így van vele.

    Van olyan is, akinek van egy véleménye, és addig keres, amíg 1000 ellenkező infó mellett egy hasonló azt írja, amit ő gondol - és boldog, hogy lám, az intereneten is ez irják!!!!

    Csak részben ide tartozik, de két napja jött be valaki, hogy vett egy játékot 15 eFt-ért, és nem fut a vadiúj, három éves notebookján (komoly!!!), pedig még a win10-et is feltette rá, mert valaki azt mondta, hogy akkor minden úgy fut rajta, mint xbox-on... :-)
    Utoljára szerkesztette: SupraMKIII, 2015.11.25. 08:40:53