Berta Sándor

Klasszikus és okosórát ötvöz a Sony

A japán konszern a projektet a saját közösségi finanszírozású platformján indította el.

A július óta elérhető First Flight nevű oldalon meghirdetett Wear Electronics Naturally (Wena) nevű készülék kombinálja a normál órát és az okosórás funkciókat kínáló karpántot. A platformon kizárólag a Sony munkatársai indíthatnak el projekteket és azokat japán érdeklődők támogathatják. A Wena nevű óra Tsushima Teppei nevéhez fűződik, aki a megfelelő külsejű klasszikus termékeket akarja ötvözni az okosfunkciókkal. Az eszköz rezgések és LED-ek segítségével tájékoztatja a viselőjét a beérkező üzenetekről és egyúttal rögzíti az illető tevékenységét. A Wena használható a FeliCa japán fizetési rendszerben.

Az új termék négy változatban lesz elérhető és mindegyik kvarcórákra épül majd. A különbséget a színek és az alkalmazott óralapok fogják jelenteni. Az egyszerű óralapos, ezüst színű modell átszámítva 290 euróba, az ugyanilyen, de fekete színű 370 euróba kerül majd. Egy másik, ezüst színű Chronograph verzió 440, míg a fekete színű 510 euróba fog kerülni.

Az okostelefonokkal való összeköttetés a Bluetooth 4.0 LE segítségével valósul majd meg és a támogatott operációs rendszerek között van a 8.0-s vagy frissebb iOS. A 80 gramm súlyú karpánt az IPX5/IPX7 szabvány szerint vízálló. Amíg a pántot hetente egyszer körübelül egy órán át kell feltölteni, addig az órában lévő elem üzemideje 3 év, a Chronograph változatoké 5 év. Az első Wena modellek 2016 márciusában lesznek elérhetők a projekt támogatói számára.

A First Flight keretében már létrehozták a FES Watch nevű e-papír órát, amelynél a felhasználók összesen 24 különböző minta közül választhatnak és azok nem csak az óratárcsát érintik, hanem a csuklópántot is.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • kvp #1
    Tehat ha le is merul a kekfogas kommunikacio, a hagyomanyos ora az idot meg 3-5 evig mutatja. Erdekes es legalabb hasznalhato megoldas, ami nagyban hasonlit a 2000-es evek sony-ericsson okosoraira. Viszont a valodi okosorakhoz kepest nagyon keveset tud.

    Tovabbra is azt gondolom, hogy az okosora tervezoknek nem a hagyomanyos orak formajat kellene kovetniuk, hanem egy alkarra csatolhato nagyobb kijelzoben gondolkodniuk, mivel az mar hasznalhato is lenne. Persze akkor annyi erovel egy kisebb 3-4 inches telefon is lehet ott es az nem csak periferia hanem teljes erteku keszulek.