Gyurkity Péter

100 megapixeles képekkel csábít a Gionee Elife E8

A gyártó új készüléke több felvétel összevágásával állítja elő a 100 megapixeles példányokat.

A Gionee kapcsán legutóbb március elején számoltunk be egy új okostelefon megjelenéséről, akkor az Elife S7 szolgáltatott némi újdonságot. Most egy újabb változat piaci debütálása közeleg, ezzel kapcsolatban azonban egyelőre csak külső, ám megbízhatónak vélt információk állnak rendelkezésünkre.

A hónap elején például a kínai szabályozó hatóság, a TENAA hivatalos oldalán bukkantak fel bizonyos információk, amelyeket szokás szerint néhány korai felvétel kísért. Ebből megtudhattuk, hogy az okostelefon egy ujjlenyomat-olvasót kap, a hátoldali kamera pedig egy 23 megapixeles példány lenne, amely több felvétel kombinálásával akár 100 megapixeles képeket is összeállíthat számunkra. Most további hardveres részletek, illetve egy fotó is előkerült, ez utóbbi alapján pedig az Elife E8 fém külsőt kap és arany színben pompázik, a cégnél tehát nem hanyagolják el a külsőt.

A kijelző pontos méretére ugyan nem derül fény, ám a TENAA oldalán megjelentek alapján ez 4,6 hüvelykes lesz, mégpedig a Quad HD, azaz 1440 x 2560 pixel felbontással, ami egészen elképesztő, 639 ppi pixelsűrűséget eredményezne. Ehhez a MediaTek MT6795 chip társulna a maga 8 magjával és 2 GHz-es órajelével, amihez az IMG G6200 grafikus vezérlő, 3 GB RAM, egy 32 GB-os, microSD révén tovább bővíthető belső tároló, a már említett 23 megapixeles hátoldali és egy 8 megapixeles előlapi kamera, valamint egy 3250 mAh-s akkumulátor csatlakozik majd. A vastagság ezúttal 9,6 mm, vagyis itt nem törnek a korábbi rekord megdöntésére, a szoftveres oldalon pedig az Android 5.0 és az Amigo OS 3.0 kezelőfelület fut.

A hivatalos ár és a megjelenés pontos dátuma még nem ismert, ám ez már nem lehet messze.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • end3 #7
    Persze az előbb elmondottakból következik, hogy a legtöbb konkrét termék esetében és mindennapi átlagos használat esetén, az érzékelő pixelszámának és az optika felbontásának alakulása még köszönőviszonyban sincs. (Ahogyan egyébként, a szemünk feloldóképessége és a telefonok kisebb méretű kijelzőjének magas "ppi" jellemzője esetében sem.)

    http://www.fenykepes.hu/ - Élesség és pixelélesség
    Utoljára szerkesztette: end3, 2015.05.29. 10:21:22
  • end3 #6
    20-30 évvel ezelőtt, a legjobb felbontást ígérő analóg kisfilmek halogenid majd színképző szemcsék vonalpár/milliméter felbontása is a nagy felbontású optikák használata esetén adott kifogástalan és éles képeket. 80-120 vonalpár/milliméter felbontást tudó optikák már a jobbak és a drágábbak között szerepeltek. Ezek felbontást illető tudását, az akkori 24x36 milliméter alapterületű kisfilmek (azaz az ilyen területen töténő leképzés) képátlójához viszonyítottan kell kezelni. A különlegesen alacsony érzékenységű és ezért fimom szemcsézetű kisfilmek elérték a 150-200 vonalpár/milliméter elkülönítést is.

    Na most..., jöttek a APS -C szenzorok. (és akkor még nagyobb méretű képérzékelőkről beszélünk (25.1 × 16.7 milliméter) / http://en.wikipedia.org/wiki/APS-C /)

    Ha egy mai optika eljut a 150 vonalpár/milliméter felbontásig, akkor az már kész műszaki csoda, a tömeggyártott objektívek ezen jellemzőjét tekintve. Ezt még befolyásolja persze a lencsetagok száma, a rekeszelés, zoom optika esetén a fókuszváltoztatás, - és az ideális beállításhoz képest minden változás csak rontja az optika maximális felbontását.

    Az elmondottak alapján megállapítható, hogy a képátló és a "ppi" egy bizonyos maximuma után, már a legjobb optikák sem képesek a pixelszám növelését, egy adott képérzékelő méretét tekintve, - jobb képminőségre, élességre fordítani. Nyilván, ennek meghaladására, több kép egymás mellé sorolásával kikerülhető ez a korlát. Ebben már nem az optikáé, hanem a szoftvereké, azaz, "összefésülő" algoritmusoké a "címszerep".

  • Inquisitor #5
    Normál fotóhoz az 5Mpixelnél nagyobb felbontás eddig is luxus volt csak, ráadásul ha ugyan akkora helyre nagyobb felbontású érzékelőt raksz akkor valójában rosszabb lesz sokkal a képminőség, zajos, foltos. Még is azzal adnak el egy csomó fényképezőt és most már telefont is, hogy 8-10-13-16 Mpixel, közben az érzékelő és optika minőségén múlik a kép minősége nem a felbontáson.
  • TomecK #4
    A plakát meg tudja jeleníteni esetleg :)
  • barret #3
    És a 23 megapixeles felbontást milyen megjelenítő képes megjeleníteni veszteség nélkül?
    Még az is utópia :D
  • kvp #2
    4 darab 23 megapixeles kepbol siman csinalnak 1 darab majdnem 100 megapixelest, egyszeruen egymas melle rakjak oket panoramkepkent. Ez se szoftveres, se hardveres fejlesztest nem igenyel.
  • barret #1
    Ugye milyen szerények?
    Én 2048 gigapixelt írnék a helyükben.Pont ennyire hihető az is.
    Ez kb annyit ér,mint egy 1000 km/ó végsebességű Suzuki Swift.
    Az életben nem fogod meglátni,mit tud...
    És milyen kijelzőn lehet ellenőrizni a pixelsűrűséget?